Łóżko dziecięce pojedyncze to niezbędny element wyposażenia każdej rodziny z dzieckiem. Ten rodzaj mebli wydaje się bardzo prosty, ale to właśnie ten czynnik utrudnia wybór. Z tego artykułu dowiesz się, jak wybrać i kupić łóżka jednoosobowe dla dzieci.

Łóżko pojedyncze dla dziecka – Wymiary

  • Jednoosobowe łóżko dziecięce powinno być szersze od wzrostu dziecka o 15-20 centymetrów.
  • Pojedyncze łóżko dla dziecka w wieku 3 lat i starszego powinno mieć szerokość około 80 cm. Modele dla nastolatków mają od 90 do 100 centymetrów. Ta niewielka różnica w szerokości wynika z faktu, że małe dzieci bardziej skręcają się podczas snu, podczas gdy nastolatki śpią znacznie spokojniej.
  • Wysokość pojedynczego łóżka dziecięcego nie powinna być większa niż 50 centymetrów, ponieważ w przeciwnym razie niemowlęta będą miały trudności z wejściem na nie.

Łóżka pojedyncze dla dzieci i ich rodzaje

Klasyczne łóżko dla dzieci.

Model ten idealnie uzupełni wnętrze każdego pomieszczenia, w którym mieszka jedno dziecko. Te pojedyncze łóżka dla dzieci są wykonane z drewna lub metalu. Są całkowicie bezpieczne dla niemowląt. Jeśli istnieje możliwość zakupu łóżka na zamówienie, może być ono wykonane w formie samolotu, statku, rakiety lub w dowolnej innej formie. Twoja wyobraźnia i kreatywność będzie ograniczona tylko wnętrzem pokoju dziecięcego, którego cechy należy wziąć pod uwagę przy zakupie.

Łóżko z szufladami.

Jeśli w pokoju nie ma wystarczającej ilości miejsca, można zakupić pojedyncze łóżka dla dzieci z boksami (niedrogie lub droższe). Takie modele łączą miejsce do spania i przestrzeń do przechowywania w jednym korpusie. Jest bardzo wygodny i praktyczny. Jednak dzięki skrzynkom miejsce do spania jest wystarczająco wysokie, co utrudnia dziecku dostęp do niego. Ponadto istnieje ryzyko upadku dziecka. Tego łóżka nie należy kupować dla najmniejszych dzieci.

 

Wielofunkcyjne meble z wbudowanym łóżkiem.

W dzisiejszych czasach dużą popularnością cieszą się zestawy meblowe, składające się z miejsca do spania, stolików nocnych i szafek ściennych. W przypadku małych pomieszczeń, w których bardzo ważna jest oszczędność miejsca, należy zakupić modele składane. Dzięki wbudowanym mechanizmom możesz podnieść i schować łóżko w specjalnej niszy, zwalniając w ten sposób miejsce w pokoju. Po drugiej stronie dziecięcego łóżka jednoosobowego można umieścić różne półki, co oznacza, że po złożeniu łóżeczko zamieni się w małą ściankę.