fotel obrotowy

W każdym domu znajduje się przynajmniej jedno krzesło do biurka. W sklepach można jednak znaleźć mnóstwo ich rodzajów. Czym się charakteryzują? Jakie są najmodniejsze? Jakie krzesło warto kupić?

Krzesła obrotowe

To klasyczne krzesła do biurka. Jak sama nazwa wskazuje, mają obrotowe siedzisko, które umożliwia łatwe obracanie się we wszystkie kierunki. Bardzo często mają one kółka, które umożliwiają swobodne poruszanie się po pokoju bez wstawania z krzesła. Szczególnym rodzajem krzeseł obrotowych są krzesła gamingowe. Są to fotele wysokiej jakości, które gwarantują mocne oparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Dodatkowe wsporniki i podłokietniki umożliwiają spędzanie długich godzin w pozycji siedzącej, bez obaw o bóle pleców.

klasyczne krzesła do biurka

Klasyczne krzesła do biurka. Jak sama nazwa wskazuje, mają obrotowe siedzisko, które umożliwia łatwe obracanie się we wszystkie kierunki. Bardzo często mają one kółka, które umożliwiają swobodne poruszanie się po pokoju bez wstawania z krzesła. Szczególnym rodzajem krzeseł obrotowych są krzesła gamingowe. Są to fotele wysokiej jakości, które gwarantują mocne oparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Dodatkowe wsporniki i podłokietniki umożliwiają spędzanie długich godzin w pozycji siedzącej, bez obaw o bóle pleców.

Krzesła w stylu vintage/retro

Coraz więcej osób sięga po krzesła do biurka w starym stylu. Nie posiadają regulacji wysokości, więc są skierowane raczej do dorosłych użytkowników. Wbrew pozorom, krzesło w stylu vintage świetnie pasuje do nowoczesnych wnętrz, które ożywia i nadaje im charakteru. Krzesła te mogą być tapicerowane lub plastikowe. Oba te rozwiązania są świeże i przyciągają spojrzenia. Takie krzesło to świetna okazja by wprowadzić do wystroju wnętrza odrobinę koloru. Z tego powodu dużym zainteresowaniem cieszą się krzesła w zdecydowanych i intensywnych kolorach oraz w pastelowych barwach. Krzesła o plastikowych siedziskach są tak wyprofilowane by korzystanie z nich było wygodne. Mimo pozornej sztywności są zaskakująco komfortowymi meblami.