Jak urządzić salon, by prezentował się świetnie i był praktyczny? Pora przyjrzeć się ważnym zasadom dotyczącym wystroju wnętrz.

Mały mebel, który jest bardzo ważny w salonie

Szafka pod telewizor (więcej) zazwyczaj traktowana jest nieco pobłażliwie. W końcu podczas remontu mieszkania jest wiele innych kwestii do rozważenia, które wydają się ważniejsze niż jakiś mały mebel, który i tak ledwie widać. Okazuje się jednak, że niewielkie elementy mogą mieć ogromne znaczenie dla prezencji salonu. Jak więc podejść do tematu wyboru szafki RTV rozsądnie i cieszyć się dobrze urządzonym wnętrzem? Warto stosować się do kilku złotych zasad urządzania mieszkania. Oczywiście na początku trzeba wymienić połączenie funkcjonalności z gustownością. Jest to zestaw idealny, który można odnieść do każdego aspektu urządzania mieszkania. Dlatego zawsze warto mieć z tyłu głowy wspomnianą zasadę. O czym jeszcze należy pamiętać?

Jak nie popełnić gafy zakupowej w salonie meblowym?

Po pierwsze, nie należy kupować mebla tylko dlatego, że jest tani. Choć produkty z tzw. niższej półki cenowej także mogą być dobre jakościowo, warto pamiętać, że na widok atrakcyjnej ceny często traci się rozum. Nie warto podejmować pochopnych decyzji tylko dlatego, że dany produkt jest o parę złotych tańszy. Zwykle po dostarczeniu takiego mebla z przeceny okazuje się, że posiada on nieodpowiednie wymiary i np. nie mieści się w wyznaczonym do tego miejscu. Z atrakcyjnej promocji robi się problem – trzeba ponownie wydać pieniądze na nowy mebel i pozbyć się tego niepraktycznego.

Po drugie, należy dopasować szafkę pod telewizor do wystroju wnętrza. Jeśli przykładowo pozostałe meble są w stylu loftowym, szafka RTV również powinna wpisywać się w ten klimat. Urządzenie salonu w vintage’owym guście niejako zmusza do zakupu szafki do sprzętów elektronicznych w podobnym oldschoolowym charakterze. Proste zasady są najbardziej skuteczne. Warto się do nich stosować, by potem nie żałować żadnej podjętej decyzji związanej z wystrojem mieszkania.