biała ława do salonu

Meblowanie każdego pokoju, nowymi lub odrestaurowanymi sprzętami to najprzyjemniejsza część przygotowania pomieszczenia do codziennego użytkowania.

Ława – mebel niezastąpiony w salonie

Nie ulega wątpliwości, że meble typu komody, sofy, ławy, krzesła, fotele oraz podręczne stoliki są niezbędnym wyposażeniem większości pokoi – znajdują one zastosowanie w salonie, gabinecie, a także w sypialni. Nie może ich także zabraknąć w pokoju młodzieżowym czy dziecięcym.

Do jednym z najpopularniejszych sprzętów salonowych można zaliczyć ławę, czyli tradycyjny niski stół o dowolnych rozmiarach, służący jako blat do różnorodnego wykorzystania; przy takim stole możemy wypić kawę, przyjąć gości drobnymi przekąskami, wykorzystać go jako powierzchnię do pracy lub odłożenie czytanej książki czy prasy.

Różne kształty ław salonowych

Ławy do salonu to zazwyczaj dość niskie, nierozkładane meble, ale niektóre modele mogą być rozkładane za pomocą ukrytych mechanizmów, co w rezultacie powoduje powiększenie ich do rozmiaru stołu obiadowego. Dzięki mechanizmowi można je również podnieść na określoną wysokość, uzyskując tym samym dużo większy mebel niż w jego formie złożonej.

Meble salonowe, szczególnie ławy, produkowane są z materiałów wysokiej jakości; może to być drewno, płyty drewnopochodne, tworzywa sztuczne lub kombinacje – metalu ze szkłem, drewna z metalem oraz drewna ze szkłem. Ławy salonowe mogą mieć dowolny kształt, najczęściej to kwadrat lub prostokąt, ale niektóre modele dostępne na rynku krajowym i zagranicznym mają niezwykły design, znakomicie pasujący do nowoczesnych loftów lub minimalistycznie urządzonych wnętrz.