szafka nocna

Sypialnia to jeden z ważniejszych pokoi w mieszkaniu, to miejsce odpoczynku, relaksu i wewnętrznego wyciszenia.

Meble do sypialni muszą być funkcjonalne

Umeblowanie sypialni to przede wszystkim szerokie łóżko z wygodnym materacem, dopasowującym się do sylwetki, szafa bieliźniarka skrywająca w swoim wnętrzu bieliznę pościelową, ręczniki, zapasowe koce, poduszki oraz inne potrzebne akcesoria, a także szafki nocne, będące podręcznymi stolikami ustawionymi przy wezgłowiu łóżka.

Obecność szafek nocnych w każdej sypialni z prawdziwego zdarzenia to rzecz niezbędna, znakomicie sprawdzają się jako stoliki na szklankę z wodą, miejsce na odłożenie czytanej przed snem książki, a także jako powierzchnia do ustawienia budzika, którego głośny dźwięk obudzi każdego śpiocha o oznaczonej godzinie.

Szafka wysoka czy niska?

szafka nocka z oferty sklepu edinos
Szafka nocka do sypialni z oferty sklepu Edinos

Szafki nocne do sypialni produkowane są z różnych materiałów, takich jak: drewno, tworzywo sztuczne, szkło czy metal, a także z materiałów mieszanych. Są niewielkimi meblami zawierającymi zwykle szufladkę i zamykaną szafkę, natomiast niektóre modele mogą posiadać dodatkowo praktyczną otwartą półkę. Wysokość mebli jest również zróżnicowana, są szafki wysokie, posiadające większą ilość szuflad, niskie – z jedną szufladką, mogą także być wąskie i szersze, z blatem w kształcie prostokąta.

Tego typu sprzęty występują w szerokiej gamie barw, modeli oraz stylistyki, często są elementami kompletu sypialnianego składającego się z kilku niezbędnych sprzętów. Szeroka wybór kolorów pozwala na indywidualne dopasowanie mebla do wystroju pokoju, a różnorodność modeli zapewni stworzenie własnego niepowtarzalnego stylu.