Pokój nastolatka to jego oaza, w której musi czuć się bezpiecznie i komfortowo. Bardzo ważnym elementem jest umeblowanie, które powinno być praktyczne, ale również musi odpowiadać potrzebom mieszkańca. Jak wybrać meble młodzieżowe z ofert stron internetowych typu Witek.pl, które spełnią te wszystkie warunki? 

Wygodne miejsce do nauki

Miejsce do nauki jest jednym z najważniejszych w pokoju młodzieżowym. Wybór odpowiedniego biurka oraz fotela to nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim wygody. 

Decydując się na biurko trzeba dopasować je do rozmiaru pokoju. Oczywiście im większe biurko, tym wygodniej będzie naszemu uczniowi rozłożyć się ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami. Warto pamiętać, że do małego pokoju sprawdzi się biurko narożne, dzięki któremu wykorzystamy kąt pokoju, który często jest nieużywany. 

Wybierając biurko koniecznie trzeba zadbać, by miało dostateczną ilość szuflad oraz szafek. Dzięki temu przechowywanie artykułów szkolnych będzie dużo łatwiejsze. 

Fotel, który znajdzie się przy biurku powinien być ergonomiczny. Trzeba pamiętać, że młodzież w pozycji siedzącej spędza wyjątkowo dużo czasu. Nie jest to pozycja, którą lubi nasz kręgosłup, dlatego trzeba mu ułatwić siedzenie w jak największym stopniu. 

Ergonomiczny fotel powinien mieć regulowaną wysokość. Nastolatek powinien w czasie siedzenia opierać nogi na podłodze. Kolana powinny być zgięte pod kątem 90º. Ręce powinny leżeć na podłokietnikach. Taka pozycja odciąża kręgosłup, dzięki czemu mniej się on męczy.  

Wybierając fotel do biurka warto skoncentrować się na modelach wyposażonych w kółka. Dzięki czemu nastolatek bez wstawania będzie mógł poruszać się nawet przy dużym biurku. 

Trzeba pamiętać, że na miękką powierzchnię najlepsze będą twarde kółka. Na panele podłogowe lub deskę koniecznie trzeba wybrać koła gumowe lub kauczukowe. Nie tylko dobrze poruszają się po twardszej powierzchni, ale również nie będą niszczyły podłogi. 

Nie zapominajmy o dodatkach

W każdym pokoju nastolatka musi znaleźć się wygodne łóżko, miejsce do nauki oraz szafa, gdzie można przechowywać odzież. Warto jednak pamiętać, że stylowy pokój nastolatka powinien być również wyposażony w ładne dodatki, które wprowadzą charakter do wnętrza. 

Ważnym elementem wyposażenia jest oświetlenie. Niezbędne jest światło górne, ale również lampki, które sprawią, że wieczorem w pokoju będzie panował przyjemny nastrój. Lampki warto umieścić na biurku, koło łóżka czy na półkach, które rozrzucone są na ścianie. 

Warto również zadbać, by w pokoju młodzieżowym przy łóżku znalazł się niewielki stolik lub szafeczka. Można na niej postawić lampkę, która przyda się w trakcie wieczornego czytania książki. Wybierając stolik, warto zwrócić uwagę na modele, które mają szafkę oraz szufladę, w których można ukryć kilka potrzebnych rzeczy. 

Na ścianie można umieścić ciekawe półki. Do mniejszego pokoju można wybrać jedynie kilka półek, które można rozmieścić w nieregularnych odstępach. Będzie to dodatkowa dekoracja pokoju. Warto również pamiętać, że półki nie muszą już być proste tak jak było kiedyś. Dziś chętnie sięgamy po półki, które mają kształt trójkątów, prostokątów czy okręgów.