lampa boho

Wybór oświetlenia do salonu to nie zawsze łatwe zadanie. Pomieszczenie powinno być dobrze rozjaśnione, a jednocześnie lampy powinny posiadać też walor dekoracyjny. W przypadku aranżacji zbliżonych ku naturze, warto również i lampy dobrać w tym samym stylu. Dzięki temu cała przestrzeń będzie spójna i przytulna. W tym celu najlepiej wybrać oświetlenie boho, dostępne w przeróżnych fasonach.

Wiszące lampy boho do salonu

Pomieszczenia wykańczane z wykorzystaniem naturalnych materiałów są zwykle bogate w elementy z drewna, rattanu i materiałów pochodzenia roślinnego. W takich wnętrzach dobrze się będzie prezentowała między innymi sufitowa lampa boho z jutowej albo lnianej tkaniny. Warto sięgnąć po fasony w maturalnych, delikatnych odcieniach beżu czy brązu. Uniwersalnym wyborem są również lampy o okrągłym kształcie i prostym wzornictwie.

Ciekawie też prezentuje się sufitowe oświetlenie boho w wersji trzech lamp połączonych ze sobą na wzór dzwonków. Można wybrać na przykład model składający się z białych i beżowych kloszy, które będą pasować do innych dodatków o takiej stylistyce. Poza tym świetnie też prezentuje się trójspadowa lampa boho z rattanu, ułożona na przemian z abażurem w ciemnej zieleni.

lampa boho

Stojące lampy boho jako unikalna dekoracja wnętrz

Poza górnym oświetleniem, warto też ustawić w salonie lampy podłogowe, które pomogą stworzyć nastrojowy klimat wieczorową porą. Można je umieścić na przykład:

  • przy kanapie służącej do odpoczynku,
  • w kąciku do czytania,
  • po obu stronach szafki z telewizorem.

We wnętrzach urządzanych w zgodzie z naturą, idealnie się sprawdzi stojąca lampa boho z ażurowego rattanu o ciekawym kształcie. Można wybrać na przykład modele z kulistym abażurem, które są bardzo efektowne. W dodatku takie oświetlenie boho powinno być ustawione na drewnianych, surowych nóżkach.