słupki meblowe

Słupki meblowe znajdują szerokie zastosowanie jako element wyposażenia domu czy biura. Sprawdzają się nie tylko w salonie, ale również jadalni, pokoju dziecięcym czy biurze. Uzupełniają aranżację wnętrza, ale przede wszystkim są bardzo funkcjonalne. Służą do przechowywania i ekspozycji różnych przedmiotów, utrzymania porządku w pomieszczeniu, a także odgrywają rolę dekoracyjną. Ich niewielki rozmiar sprawia, że świetnie odnajdują się w małych, jak i przestrzennych pokojach.

Słupki meblowe – zastosowanie

Słupki meblowe są wielofunkcyjne, co oznacza, że w zależności od miejsca, w którym się znajdują mogą pełnić inną funkcję. W związku z tym mogą być używane jako:

  • biblioteczka na książki,
  • mebel na małe dekoracje,
  • miejsce do przechowywania dokumentów,
  • witryna na szklanki oraz kieliszki,
  • wyposażenie domowego warsztatu czy biura.

Słupki meblowe świetnie się prezentują ozdobione dekoracyjnymi koszami i pojemnikami, które służą do przechowywania drobnych przedmiotów. Prawidłowo dobrane do wystroju wnętrza kosze odgrywają także rolę dekoracyjną. Na meblach można również ustawić kwiaty doniczkowe lub świeże, a także ramki ze zdjęciami czy inne pamiątki rodzinne. 

Słupki meblowe- rodzaje

Dostępny jest szeroki wybór słupków meblowych w różnych kolorach, rozmiarach i kształtach. W związku z tym meble należy dopasować do konkretnych potrzeb. Białe meble z drewnianymi elementami świetnie pasują we wnętrzu w stylu skandynawskim. Z kolei drewno w połączeniu z metalem to mebel, który pasuje do stylistyki industrialnej. Metalowe słupki można wykorzystać w garażu, schowku czy piwnicy. Zwykle słupki mają nie więcej niż kilka półek, które są otwarte. Dzięki temu dostęp do nich jest ułatwiony.