choinka

Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja, aby w swoim mieszkaniu zaprowadzić iście świąteczną, rodzinną i przyjemną atmosferę. Oczywiście najważniejszym elementem wystroju każdego wnętrza w tym szczególnym czasie jest… choinka! I choć jedni podczas strojenia jej stawiają na minimalizm, a inni na bogactwo i przepych – co do jednego wszyscy są zgodni: na bożonarodzeniowej choince nie może zabraknąć bombek.

Bombki choinkowe w kolorze czarnym

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo rodzajów bombek choinkowych: od małych po duże, okrągłe bądź o nieregularnych kształtach, kolorowe, błyszczące lub… czarne. Tak! W ostatnich latach bombki czarne na choinkę robią prawdziwą furorę. W zestawie z dodatkami w kolorze złotym stanowią iście królewskie połączenie. Popularne są także rozwiązania, w których czerń miesza się z czerwienią. Wersje minimalistyczne stawiają natomiast na mix czarnych bombek z dodatkami w odcieniach bieli i szarości. Nie mniej urokliwie wyglądają także czarne bombki choinkowe w otoczeniu srebrnych, połyskliwych dodatków takich jak łańcuchy czy anielskie włosy.

Czarne bombki do pokoju dziecięcego

Wiele kontrowersji wywołuje pomysł udekorowania bożonarodzeniowej choinki w pokoju dziecka bombkami koloru czarnego. Barwa ta wydaje się bowiem zbyt ciężka, poważna i przytłaczająca dla maluszka. Styliści i projektanci wnętrz jednak zaprzeczają tej teorii; odpowiednia dobrana reszta wystroju drzewka jak najbardziej pozwala na wplecenie w kompozycję kilku czarnych bombek w taki sposób, by całość nie wyglądała pretensjonalnie i zbyt ponuro dla dziecka. Co więcej, ich zdaniem kilka czarnych bobek może pokreślić różnobarwność całej dekoracji na zasadzie kontrastu, dlatego nie należy bać się eksperymentować z mieszaniem kolorów „ciężkich” z lekkimi także w pokojach pociech.