Kolorowe poduszki

Wiosna to moment, w którym wiele osób ma ochotę odświeżyć swój salon. Nie zawsze jednak przewidujemy na ten cel duże środki finansowe. Kolorowe poduchy to idealny sposób, by niewielkim kosztem zaaranżować nowy wystrój pokoju dziennego. Jak wybierać poduszki na sofę w salonie?

Kontrast przyciąga wzrok

Wybierając kolorowe poduszki można posłużyć się kolorami, które są stonowane i spokojne. Dzięki temu mamy małą szansę na popełnienie kolorystycznej gafy. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że nie jest to rozwiązanie rewolucyjne.

Poduszki kolorowe (https://macodesign.eu/poduszki-kolorowe), które zostały dobrane na zasadzie kontrastu są o wiele ciekawsze. Sofa w zimnym kolorze będzie wyglądała bardzo elegancko i intrygująco, gdy pojawiają się na niej poduchy w ciepłych barwach.

Układając poduchy kolorowe na sofie warto również połączyć różne wzory. Jednolite poduszki będą atrakcyjnie wyglądały, gdy na ich tle położymy poduchy we wzory. Delikatne kwiaty sprawdzą się w salonie rustykalnym. Wzory geometryczne w nowoczesnym, a duże kwiaty w salonie w stylu glamour.

Oryginalna kompozycja

Kolorowe poduszki

Nie tylko kolor i wzór poduszek ma znaczenie dla naszej aranżacji. Bardzo ważny jest również ich rozmiar, kształt oraz tekstura.

Większe poduszki najczęściej układamy jako bazę. Mniejsze z przodu. Warto również wykorzystać poduszki, które mają inne materiały. Trzeba jednak pamiętać, że przy takim sposobie dobierania poduch należy trzymać się jednolitej kolorystyki, by na sofie nie powstał chaos.

Układając poduszki warto również korzystać z różnych wzorów. Kwadratowe, prostokątne czy okrągłe poduchy ułożone razem będą wyglądały bardzo intrygująco.