Obecnie dla wielu konsumentów baterie łazienkowe to elementy, które powinny wyglądać estetycznie. Zatem większość osób uważa, że można je wybrać na końcu remontu. Otóż nic bardziej mylnego. Każdy zestaw baterii łazienkowej montuje się w inny sposób.

W jaki sposób zainstalować baterie łazienkowe?

Biorąc pod uwagę sposób montować armaturę łazienkową, można podzielić ja na ścienną i stojącą. Mianowicie armaturę łazienkową ścienną instaluje się, gdy rury instalacji wodnej zostają wyprowadzone powyżej lub poniżej poziomu umywalki czy też wanny. Oczywiście podczas wybierania umywalki i wanny, klient powinien zwrócić uwagę na to, czy w danym miejscu przeznaczonym na sprzęt znajdują się otwory. Pośród baterii sztorcowych klienci najchętniej wybierają baterie jednootworowe, w których mieszacz i wylewka są ze sobą złączone. Na rynku dostępne są także baterie dwuotworowe, które składają się z oddzielnego mieszacza oraz wylewki. W przypadku wannowej armatury sztorcowej może w sklepach znaleźć modele baterii, które wymagają czterech otworów do montażu. Takie baterie zazwyczaj mocuje się nie na samym brzegu wanny, lecz na powierzchni obok niego. Z kolei zamontowanie ściennej jest dużo trudniejszy i skomplikowany. Otóż ten rodzaj armatury przymocowuje się bezpośrednio do łącza przyłącza zimnej i ciepłej wody. Ponadto przy wyborze armatury łazienkowej nie wolno zapominać o proporcjach. Jeżeli użytkownik zestawi mały kran łazienkowy z dużą umywalką czy odwrotnie, to wtedy nie zachowa harmonię.

Bateria łazienkowa – ważny element w łazience

Niewątpliwe współczesne zestawy baterii łazienkowych spełniają wiele funkcji. Wobec tego baterie łazienkowe mają ogromny wpływ nie tylko wygląd samego pomieszczenia, ale przede wszystkim na komfort użytkowników. Oczywiście również ważna jest spójność stylistyczną z aranżacją łazienkową. W obecnych czasach zestawy baterii łazienkowych można spotkać w różnych kombinacjach. Oprócz tego zestawy te pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Klienci nie muszą już dobierać poszczególnych elementów łazienkowych. Poza tym kran łazienkowy jest nieodłącznym elementem baterii łazienkowej, dlatego bardzo ważne jest, aby by stanowił on spójną całość.

Źródło: www lazienka rea