Lampy owadobójcze stają się interesujące szczególnie w cieplejszej części roku (późniejszą wiosną, latem oraz wczesną jesienią), gdy wszelkie muchy, komary i inne niewielkie stworzonka uprzykrzają wszystkim życie. Czym charakteryzują się lampy owadobójcze rażące https://sklep.gkpge.pl/lampy-owadobojcze-razace i dlaczego warto w nie inwestować?

Zasada funkcjonowania urządzenia

W lampach tego typu stosuje się prąd o dużym napięciu i jednocześnie niskiej mocy. Owady są przyciągane do lampy za pomocą promieniowania UV, a kiedy znajdą się w zasięgu jej działania (czyli dotknie siatki) – zostaje porażony.

Należy zaznaczyć, że moc nie jest na tyle silna, by w jakikolwiek sposób zaszkodzić ludziom, a promieniowanie UV jest całkowicie nieszkodliwe. Dzięki temu, lampy owadobójcze rażące bardzo skutecznie pomagają pozbyć się komarów, much, meszek i innych niewielkich owadów, które w okresie między kwietniem a wrześniem (a niekiedy nawet październikiem) uprzykrzają ludziom życie.

Dla kogo?

Lampy owadobójcze o działaniu rażącym sprawdzą się szczególnie dobrze tam, gdzie inne formy ochrony nie zdadzą egzaminu z różnych względów. To oznacza, że z ich pomocą można zabezpieczyć na przykład domy, w których znajdują się małe dzieci, przy których nie wolno stosować środków chemicznych.

To także doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest kompleksowe działanie: większość preparatów chemicznych działa tylko na kilka rodzajów owadów. Jeśli zachodzi potrzeba, by środek owadobójczy działał na więcej odmian – świetnie sprawdzą się rażące lampy.