lustro na pasku

Lustro kojarzy się przede wszystkim z łazienką i przedpokojem. Bez lustra ciężko byłoby funkcjonować. Panie muszą zrobić makijaż, ułożyć fryzurę oraz przejrzeć się przed wyjściem z domu, czy cała garderoba ze sobą współgra. Panowie także zwracają uwagę na swój wygląd, dlatego bez lustra ciężko byłoby żyć. Coraz częściej lustra wieszane są w salonie. Czy jest to dobry pomysł?

Lustra do salonu – zalety

Wielu projektantów wnętrz nie wyobraża sobie nowoczesnego salonu bez lustra. Jest to w ostatnich sezonach absolutny hit, który jest doceniany przez domowników. Lustro pełni nie tylko praktyczną funkcję, ale także ozdobną. Różne modele luster można dopasować do każdej aranżacji. W małym salonie lustro powiększy optycznie przestrzeń. W dużym będzie stanowić znakomity element wystroju.

Jaki rodzaj lustra wybrać do salonu?

Lustro do salonu ze sklepu tutumi na pewno musi być trendy. Dostępne są różnego rodzaju wzory. Najczęściej wybierane są lustra:
– okrągłe
– kwadratowe
– prostokątne
Dodatkowo producenci oferują różnego rodzaju ramy, które można dopasować do każdej aranżacji. Lustro powinno być odpowiedniej wielkości oraz ważne jest jego umieszczenie. Stojące lustro można wybrać do dużego salonu. Lustro okrągłe pasować będzie do stylu klasycznego, rustykalnego i ludwikowskiego. Prostokątne duże lustro świetnie dopełni aranżację nowoczesnego salonu.

Z jaką ramą wybrać lustro?

Oprócz kształtu i wielkości lustra istotną rolę odgrywa rama. Rama w sumie warunkuje ostateczny wygląd lustra. Duża drewniana przypadnie do gustu osobom ceniącym klasyczne i naturalne rozwiązania. Lustro w metalowej ramie świetnie będzie wyglądać w surowych i industrialnych wnętrzach. Okrągłe lustro w białej delikatnej ramie uzupełni stylizację rustykalną i skandynawską. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór lustra bez ramy i zamontowanie go w ścianie.