Sztuczne choinki to bez wątpienia najpopularniejsze ozdoby bożonarodzeniowe. Planując zakup, warto wybrać taką, która jak najmocniej przypomina prawdziwe drzewko. Dlaczego warto sprawić sobie sztuczną choinkę? Czy takie drzewko może wyglądać równie efektownie jak prawdziwa choinka?

Sztuczna czy naturalna?

Przed Bożym Narodzeniem niemal każdy zadaje sobie to pytanie. Ozdoby bożonarodzeniowe takie jak choinki wprowadzają do pomieszczenia pewien magiczny i niepowtarzalny klimat. Mnóstwo osób sądzi, że naturalne drzewko lepiej podtrzymuje świąteczną atmosferę. To kwestia dyskusyjna. Pewne jest natomiast to, że prawdziwa choinka bywa bardzo problematyczna w utrzymaniu czystości. Opadające igły są szczególnie kłopotliwe jeśli w domu mieszkają także dzieci lub zwierzęta. Właśnie z tego powodu najlepszy wybór to zakup sztucznej choinki, która do złudzenia przypomina żywe drzewko.

dekoracje bożonarodzeniowe

Sztuczna choinka oprószona śniegiem 

Choinka i dekoracje bożonarodzeniowe to obowiązkowy element świąt. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Czym można ją ozdobić? Do wyboru są:

  • bombki,
  • łańcuszki i łańcuchy,
  • gwiazdy,
  • lampki,
  • girlandy, i wiele innych. 

Nie ulega wątpliwości, że takie ozdoby na Boże Narodzenie najpiękniej prezentują się na drzewku oprószonym śniegiem, które w wyjątkowy sposób współtworzy świąteczną atmosferę. 

Sztuczne choinki mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jednocześnie z każdym mijającym rokiem, coraz częściej do złudzenia przypominają prawdziwe choinki. Są wyjątkowo gęste, ich kolorystyka jest zbliżona do naturalnych barw, a niektórzy producenci cieniują nawet igły, aby całość jeszcze bardziej przypominała oryginał.