inteligentne oświetlenie

Coraz częściej można spotkać wzmianki o różnorodnych rozwiązaniach z kręgu inteligentnego oświetlenia. Nawet żarówki zaczynają być „smart” i z uwagi na to doskonale wpasowują się w wyposażenie domów z wbudowanym wspomnianym systemem. Są to żarówki o wyższej cenie i wyższych możliwościach. Z całą pewnością warto im się przyjrzeć.

Pora na zdalne sterowanie

Ogólnie rzecz biorąc, inteligentne oświetlenie jest kolejnym z tych rozwiązań, które ograniczają zużycie czasu na zbędne rzeczy i wyręczają człowieka w kwestiach, w których sprawdzą się lepiej. Systemy tego rodzaju obecne są w nowoczesnych domach oraz budynkach użytkowych. Użytkownik może polegać na ustawieniach fabrycznych lub wprowadzić własne. Skonfigurowanie systemu może być ogólne, ale można też zająć się poszczególnymi elementami. Wybór oryginalnych produktów takich jak te inteligentne żarówki podnosi komfort użytkowania i zapewnia wyższą jakość.

inteligentne oświetlenie

Żarówki do zadań specjalnych

Smart żarówka ma określone parametry (czyli tak, jak zwykła), integruje się z dużą łatwością z wybranym systemem i świeci tak, jak zostało to ustalone. Tego typu żarówki mają z reguły bardzo dobre parametry i są energooszczędne, zwłaszcza jeśli konfigurując system zadba się o jak najlepsze dopasowanie pory świecenia do ilości światła wpadającego z zewnątrz. W sprzedaży są żarówki typowo domowe oraz różnego rodzaju rozwiązania dla przemysłu, m.in. do stosowania na zewnątrz, przy różnej pogodzie, niskiej temperaturze itd. Poza żarówkami wymienia się także taśmy i oprawy LED, lampy ogrodowe itd.