Lampy dekoracyjne nie mają być funkcjonalne. Są bardziej jak dzieła sztuki niż źródła światła, i są one wykorzystywane w domach, firmach, muzeach i wielu innych miejscach do dekorowania.

Wzrastająca popularność lamp dekoracyjnych

Lampy dekoracyjne są stosunkowo nowym typem oświetlenia. Większość domów przed około 1850 rokiem używała lamp naftowych jako podstawowego źródła światła. Lampy te były jednak drogie i nieefektywne, i zostały zastąpione w połowie XIX wieku przez lampy gazowe.

Teraz lampy dekoracyjne ponownie robią furorę, ponieważ ludzi cieszą estetyczny urok artystycznych lamp. Są więc dostępne we wszystkich stylach i przedziałach cenowych. Można znaleźć zabytkowe lampy w antykwariatach i online. Można również kupić nowoczesne lampy dekoracyjne w sklepach meblowych i domach towarowych, jak również online.

Jak służą nam lampy dekoracyjne?

lampa dekoracyjna galloway
lampy dekoracyjne dostępne w sklepie Hurtownia Światła

Lampy dekoracyjne są używane wszędzie. W domach mogą rozjaśnić ciemne pokoje i dodać miękki, ciepły blask. W firmach mogą być używane, aby dodać artystyczny styl do inaczej nijakiego wystroju biura. W muzeach podkreślają eksponowane dzieła sztuki i tworzą atmosferę. W kościołach mogą oświetlać obszar ołtarza.

To świetny sposób na dodanie nastroju do pomieszczeń. Są one szczególnie przydatne w domach, gdzie oświetlenie akcentujące jest trudniejsze do zdobycia. To wspaniałe dodatki do domu, a dziś można mieć je w szerszej gamie stylów i materiałów niż kiedykolwiek wcześniej.

Warto wybierać je kierując się takim aspektem jak ogólna estetyka pomieszczenia. Powinny wtopić się w ogólny schemat kolorów i wystrój pokoju, a nie kolidować z nim.