kinkiety

Nowoczesne kinkiety cieszą się coraz większą popularnością, wpisując się w stylistykę współczesnych wnętrz. Idealnie pasują do minimalistycznych i prostych aranżacji. Dostępne są w różnych kolorach i fasonach, ale zdecydowany prym wiodą modele białe, które bez problemu dopasowują się do każdej kolorystyki wnętrza. Świetnie uzupełniają elegancką i prostą aranżację, stanowiąc dodatkowe źródło światła.

Kinkiet ścienny – czym się wyróżnia?

Nowoczesne kinkiety cechują się przede wszystkim oryginalnym designem, ale pozostają bardzo uniwersalne. Geometryczne, proste formy świetnie komponują się z większością pomieszczeń, podkreślając charakter salonu i tworząc jego domowy nastrój. Świetnie pasują także we wnętrzu sypialni, wprowadzając atmosferę relaksu. Jednocześnie są bardzo funkcjonalne, ponieważ skierowane w dół światło pozwala na wygodne czytanie przed snem. W związku z tym kinkiety można umieścić w:

nowoczesne kinkiety
  • sypialni,
  • przedpokoju,
  • salonie,
  • kuchni.

Kinkiety na ścianę – nowoczesność i wygoda

Kinkiety na ścianę mogą być przeznaczone do montażu natynkowego zewnętrznego, dzięki czemu ozdabiają także werandę, taras czy wejście do domu. W takim przypadku wykorzystywane są kinkiety hermetyczne o podwyższonej klasie szczelności. Cechują się przede wszystkim właściwościami wodoszczelnymi, a także ochroną przed wnikaniem ciał stałych, dzięki czemu wykazują odporność na działanie czynników atmosferycznych i zanieczyszczenia. Jednocześnie pięknie podkreślają elewację budynku, dodając mu elegancji i stylowości. Zwiększają także jego widoczność. Pasują także z pozostałymi elementami wystroju zewnętrznego.