Często jedynymi ozdobami parapetów, na jakie zwraca się uwagę, są kwiaty doniczkowe. Choć jest to zdecydowanie piękna dekoracja, to warto nieco urozmaicić tę przestrzeń. Parapety mogą być ciekawym częścią każdego pokoju, dlatego warto poświęcić im nieco więcej czasu. Tradycyjne kwiaty można ozdobić bardziej fantazyjnymi osłonkami, dodać figurki lub wazony, a nawet przyozdobić całość światełkami czy tkaninami! Jak ładnie ozdobić parapet?

Co sprawdzi się jako ozdoba dużego parapetu?

Duże i niskie parapety to idealne miejsce na urządzenie sobie kąciku do czytania. Dużo poduszek, ciepły i puszysty kocyk i kilka książek to zestaw idealny. Aby stworzyć sobie przytulną przestrzeń, całą kompozycję można uzupełnić ozdobnymi świeczkami i dekoracyjnym kubkiem. Brzeg parapetu można udekorować drobnymi światełkami, które dodadzą jeszcze więcej klimatu. Co więcej, poduszki to ciekawa ozdoba, nawet jeśli nie planuje się korzystać z parapetu jako siedziska. Połączone z futerkową tkaniną i dużymi wazonami mogą wyglądać niezwykle unikalnie. Przy dłuższych parapetach można dodać także doniczkową roślinę lub drewnianą czy metalową tacę, na której można poustawiać świece, ozdobne kamienie i mniejsze roślinki.

Jak ozdobić parapet w ciekawy sposób?

ozdoba parapetuZ każdego parapetu można zrobić interesująca część pokoju, dlatego warto wykorzystać jego potencjał. Dobrze jest ustawić na nim przynajmniej jedną czy dwie doniczkowe rośliny, bo oprócz pięknego wyglądu, mogą też ładnie pachnieć czy dbać o jakość powietrza. Aby wyglądały nieco ciekawiej, warto ustawić je w ozdobnych osłonkach, na przykład wykonanych z cementu lub w nietypowych kształtach. Wokół nich można ustawić proste i nieduże latarenki, które dodadzą głębi całej kompozycji. Parapet można już zostawić w takim stanie lub dostawić jeszcze kilka ozdób. Dla osób, które lubią, kiedy dużo się dzieje, świetnym dodatkiem mogą być na przykład figurki. Mogą to być zarówno figurki z motywem zwierząt, takich jak słonie czy lwy, ale równie dobrze sprawdzą się te kształtami botanicznymi.

Warto również zobaczyć propozycje jak ozdobić parapet jakie daje nam sklep SFMeble, można się pozytywnie zaskoczyć i czerpać inspiracje.