żyrandol ze sznurka

Sznurowe kule to idealny pomysł na ciekawe ozdoby, szczególnie świąteczne, ale też i na ciekawe lampy ze sznurka. Zarówno żyrandol ze sznurka czy też lampa może być dziełem stworzonym w zaciszu domowym a przypominającym arcydzieło zaprojektowane przez światowych projektantów. Dekorując wnętrze takimi lampami tworzy się ciekawy nastrój przy zastosowaniu przedmiotów prostych i surowych.

Kule, lampy ze sznurka i nie tylko

Sznurek może dać wiele ciekawych inspiracji. Przez fakt, że jest materiałem giętkim, łatwo można nim operować. Dlatego ze sznurka nie tylko zrobić można lampę w kształcie kuli, ale także:

  • żyrandol,
  • lampkę nocną,
  • lampę w kształcie połowy kuli.

Zastosowany sznurek nie zawsze musi być biały a wykonana lampa ze sznurka, nie zawsze też musi być zwyczajna.
Idealnie wyglądać może lampa lub żyrandol ze sznurka nie z jednym punktem świetlnym a dwoma. Jest to możliwe przy zastosowaniu dwóch oprawek do żarówek, połączonych z jednym kablem. Takie rozwiązanie najlepsze może się wydać przy robieniu żyrandola ze sznurka. Można jako bazę, w tym przypadku, zastosować szynę do oświetlenia.

Sznurkowe girlandy

Bardzo ciekawą propozycją może być sznurkowa girlanda, wykonana z kulek, które są równocześnie węzełkami na sznurku. Taki żyrandol to już podmuch nowoczesności i przykład bardzo pięknego przedmiotu.
Sznurek stosowany jako materiał do tworzenia lamp znany jest od dawna. Pozwala na tworzenie oświetleniowych dzieł sztuki, ciekawych punktów świetlnych i innowacyjnych form dekoracyjnych. Światło z takich lamp nadaje pomieszczeniu ciepły klimat i charakterystyczny nastrój.