łóżko pikowane

Łóżko pikowane od kilku lat cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Bez trudu można zauważyć, że wybierane jest ono o wiele częściej niż inne, tak przecież do niedawna popularne modele. Jakie są zatem wady i zalety takie łóżka, a także co warto ogólnie wiedzieć o tym rodzaju łóżka?

Jakie są zalety i wady takiego łóżka?

Najważniejszą sprawą, o której trzeba się w pierwszej kolejności dowiedzieć, gdy ktoś chce zakupić takiego rodzaju łóżko, to jakie są jego najważniejsze zalety, lecz także wady. Nie da się ukryć, że zaletą jest strona estetyczna takiego łóżka. Nie tylko wygląda ono bardzo majestatycznie i elegancko, lecz także sama konstrukcja łóżka powoduje, że można wybrać dowolny materiał, jakim zostanie ono pokryte.

Innego typu zaletą jest fakt, że jest to łóżko bardzo wygodne oraz co niezwykle istotne praktyczne. Kryje bowiem w sobie dużą skrzynię, w której można trzymać np. pościel. Jeśli chodzi o wady takiego łóżka, to z pewnością jest nim cena, a także dość spory rozmiar, co nie do każdej sypialni będzie odpowiednie. Co również bardzo ważne, sporą niedogodnością jest w tym wypadku to, że na takie łóżko trzeba dość mocno uważać. Z jakiego powodu?

łóżko pikowane

Jak się trzeba obchodzić z pikowanym łóżkiem?

Łóżko pikowane jest niezwykle ładne i atrakcyjne wizualnie, lecz niestety jest także bardzo wrażliwe na różnego rodzaju uszkodzenia. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że nie może ono stać w pobliżu źródła ciepła. Jeśli postawi się takie łóżko blisko grzejnika, a nawet okna, przez które świecić na nie będzie silne światło słoneczne, bardzo szybko może dojść do uszkodzenia się tapicerki.

Równie ważne jest także to, jak się będzie takie łóżko czyściło. Najpierw pamiętać trzeba o dokładnym jego odkurzeniu, a następnie wypraniu przy pomocy specjalistycznego środka chemicznego do tapicerki. Istotne jest to, aby przed pokryciem całej tapicerki sprawdzić na małym fragmencie, jak ona zareaguje.