meble na wymiar

Obecnie wielu producentów, oprócz standardowych produktów, realizuje również projekty mebli na zamówienie. Projekty na zamówienie pozwalają mądrzej zagospodarować cenną przestrzeń życiową, ukryć kłopotliwe wnęki i urządzenia oraz urozmaicić nietypowy układ pomieszczeń.

Meble na wymiar to wspaniała okazja, aby urządzić swój dom, mieszkanie, biuro dokładnie tak, jak chcesz, spełniając wszystkie życzenia i marzenia. Najważniejsze podczas wystroju mieszkania jest to, aby nie zapominać, że niektórych norm nie należy łamać i trzymać się ogólnych zasad.

Czym są meble wykonane na zamówienie?

Współczesny nabywca ma dwa główne sposoby kupowania mebli. Najprostszą opcją jest wprowadzenie pewnych zmian w standardowym modelu, wybór oryginalnego odcienia mebli, nietypowego materiału tapicerskiego lub elementów wyposażenia. Jest to powszechna usługa, którą główni producenci zapewniają użytkownikom na etapie składania zamówienia w sklepie. Każdy model mebla ma swój własny katalog z dostępnymi tkaninami tapicerskimi lub paletą barw.

Cechy wyboru produktów na zamówienie

Ostateczna cena produktu zależy od wariantów i jest łatwa do ustalenia. W rzeczywistości istnieje wiele dopuszczalnych zmian, a w zależności od rodzaju mebli mogą one wpływać na następujące parametry:

  • Wielkość potrzebnych mebli;
  • Materiał (tapicerka, obudowa, wypełnienie)
  • Kolor mebli;
  • Typ mechanizmu składania;
  • Wyposażenie (wnęka na pościel, szuflady, listwa zabezpieczająca itp;)
  • Elementy dekoracyjne (rzeźbienia, laminowanie wzorów, różne akcesoria, dekoracyjne poduszki na sofę itp.)

Druga opcja to projekt szyty na miarę, który jest tworzony od podstaw dla konkretnego pomieszczenia. Może to być model wolnostojący o nietypowym kształcie, ale najczęściej dotyczy to mebli gabinetowych – są one instalowane we wnęce, otworze lub wzdłuż ściany, więc muszą ściśle odpowiadać wymiarom. Jakość takich mebli zależy bezpośrednio od kunsztu i uczciwości wykonawcy, dlatego w Internecie można znaleźć zarówno entuzjastyczne, jak i bardzo negatywne opinie wykonanych produktów.