Tapeta jest dobrym pomysłem na szybkie odnowienie mieszkania oraz zatuszowanie niedoskonałości ścian. Jak wybrać tapetę do salonu? A jaka tapeta będzie pasowała do sypialni?

Tapeta w sypialni

Aypialnie musi być pokojem przytulnym, sprzyjającym odpoczynkowi. Nie można ścian sypialni dekorować intensywnymi kolorami czy dynamicznymi obrazami.

Dobrym pomysłem do sypialni są fototapety 3D na ścianę. Zachowując jasną, stonowaną kolorystykę możemy zaaranżować przytulne wnętrze. Mając niewielką sypialnię możemy pokusić się o tapetę 3D, która optycznie powiększy nasz pokój.

Tapety, których obrazy mają perspektywę sprawiają, że nasze oko ma wrażenie, że jest w większym pomieszczeniu niż jest w rzeczywistości. Ulica miasteczka, która idzie wgłąb obrazu, nadmorska plaża, która kończy się bezkresnym morzem, czy dżungla, gdzie na różnych planach występują zwierzęta – wszystkie te obrazy powodują, że nasza sypialnia staje się większa i bardziej przestronna.

Tapeta do salonu

Tapety 3D na ścianę są modne od wielu sezonów. Nie znaczy to, że projektanci ciągle proponują nam takie same wzory. Obecny sezon jest pod dużym wpływem wzorów zaczerpniętych z natury. Przeplatający się świat flory oraz fauny to ciekawa ozdoba salonu. Tapeta 3D salon to pelikany, egzotyczne zwierzęta, ale również nasze rodzime maki, czy nawet oset. Wizerunek motyli towarzyszy nam od kilku sezonów. Jednak w tym sezonie z motyli może być utkana romantyczna rowerzystka, czy eteryczna baletnica.

Tapety 3D na ścianę to również bardziej stonowane, industrialne wzory, które idealnie pasują do mieszkań nowoczesnych i oszczędnych w stylistyce. Geometryczne wzory w intensywnych kolorach bądź przeciwnie czarno-białe, delikatne, futurystyczne.

Fototapeta 3D to dekoracja, która sprawdzi się zarówno w salonie, jak i sypialni. Dla tych, którzy szukają nowatorskich rozwiązań, nie boją się eksperymentów są również wzory, które będą odpowiednie do kuchni oraz łazienki.