Jesień zawsze jest momentem w którym zaczynamy zastanawiać się nad dogrzaniem domu. Ogrzewanie elektryczne ma wiele zalet, lecz niestety często mówi się, że jest to najdroższa forma uzyskania komfortu cieplnego. Jakie są wady oraz zalety ogrzewania elektrycznego?

Zalety ogrzewania elektrycznego

Najważniejszą zaletą ogrzewania elektrycznego jest możliwość szybkiego oraz bezproblemowego podłączenia grzejnika elektrycznego. Grzejniki Jawo, by rozpocząć działanie muszą mieć wyłącznie dostęp do prądu.

Założenie ogrzewania gazowego wiąże się z prowadzeniem kosztownych instalacji, uzyskaniem odpowiednich pozwoleń oraz wymaga czasu i dużych kwot na realizację zamierzenia. Ogrzewanie elektryczne w momencie założenia to wyłącznie koszt grzejników elektrycznych.

Wady ogrzewania elektrycznego

Jedyną wadą ogrzewania elektrycznego, o jakiej mówią użytkownicy jest koszt prądu. Warto jednak zastanowić się nad tym. Grzejniki Jawo do ogrzania pomieszczenia nie potrzebują dużo prądu. Ich zaletą jest to, że od razu po podłączeniu do źródła prądu zaczynają oddawać ciepło. Nagrzewają się, magazynują ciepło i oddają je jeszcze długo po odłączenia od prądu.

Takie rozwiązania sprawdzają się zarówno w domu, gdzie cały czas potrzebujemy ciepła, jak i w miejscach, gdzie nie przebywamy cały czas. Garaż, domek letniskowy, czy biuro to właśnie takie miejsca.

Zastanawiając się nad ogrzewaniem warto policzyć, jak szybko zwróci się koszt założenia instalacji gazowej. Może korzystniejsze, gdyż mniej pracochłonne jest korzystanie z ogrzewania elektrycznego?