hurtownia oświetlenia

Dobrze dobrane oświetlenie w domu ma pozytywny wpływ na komfort przebywania. Przemyślenie lokalizacji źródeł światła jest bardzo istotną kwestią. Zarówno funkcjonalność, jak i aspekty wizualne mają w tym przypadku spore znaczenie.

hurtownia oświetlenia

Odpowiednio dobrane oświetlenie musi mieć pozytywny wpływ na wykonywane przez człowieka czynności, zatem będzie ono inne w przypadku pracy czy wypoczynku. Bowiem do pracy wymagane jest światło neutralne lub białe o większym natężeniu, którego zadaniem jest pobudzenie i pomoc w zachowaniu motywacji do pracy. Na takie światło postawimy w biurach czy nad roboczym blatem kuchennym. Natomiast, gdy chcemy odpocząć, to dobrze jest postawić na nieco bardziej stłumione światło, zazwyczaj w nieco cieplejszej barwie. Mamy tu na myśli pomieszczenia, w których się relaksujemy, tj. sypialnia, salon, łazienka. Aczkolwiek zawsze jest dobrze mieć po kilka źródeł światła, aby przykładowo w łazience móc wziąć relaksacyjną kąpiel niczym przy blasku świec, ale też, aby możliwe było wykonanie precyzyjnego makijażu, a w tym przypadku przyda się mocne oświetlenie nad lustrem. Tak samo dobrze jest mieć dodatkowe, mocniejsze źródła światła w salonie, aby to pomieszczenie mogło również posłużyć za miejsce pracy.

Rodzaje źródeł światła

W hurtowniach oświetleniowych znajdziemy szeroki wybór żarówek oraz opraw, bez względu na to czy potrzebne nam będą centralne, czy punktowe źródła świateł. Można dokonywać wyboru spośród halogenów, oświetlenia taśmami led czy też decydując się na centralnie zawieszone lampy czy plafony, które niezmiennie będą stanowić piękną ozdobę pomieszczeń. Planując oświetlenie w domu mamy na celu stworzenie niepowtarzalnego klimatu, ale też nie zapominamy o tej praktycznej stronie. Hurtownia oświetlenia to idealne miejsce, aby z pomocą fachowców dobrać najlepsze oprawy oświetleniowe.