Odwodnienia liniowe to świetne rozwiązanie aranżacyjne umożliwiające prawie niezauważalne odprowadzanie wody, które z powodzeniem można wykorzystać w każdej łazience. Jak to działa?

Odpływ liniowy w łazience

Odpływ liniowy składa się z rynienki, syfonu, maskownicy oraz dodatkowych elementów typu mankiet czy nóżki, dzięki niemu nie ma potrzeba stosowania brodzików, co znacznie ułatwia korzystanie z kabiny prysznicowej – szczególnie osobom starszym i niepełnosprawnym. Coraz więcej osób rezygnuje z mało estetycznej kratki prysznicowej właśnie na rzecz eleganckiej listwy.

Odpływy liniowe zapewniają szybkie odprowadzenie wody separując mokrą powierzchnię od suchej, dzięki nim mamy pewność, że woda nie będzie zalegać na podłodze.

Warto podkreślić, że to dobry sposób na to, aby móc zaaranżować łazienkę w nowoczesny, minimalistyczny sposób. Takie rozwiązanie obecnie stosowane jest coraz częściej i nie można się temu dziwić. Wybierając odpływ liniowy zamiast kabiny prysznicowej z brodzikiem, możemy stworzyć bezbarierową łazienkę, co więcej w ten sposób zyskujemy większą przestrzeń.

Kiedy warto się zdecydować na odpływ liniowy?

Odpowiednia liniowe sprawdzą się praktycznie w każdej łazience, szczególnie są polecane w małych pomieszczeniach, gdzie każdy metr jest na wagę złota. Wybierając odpływ, możemy optycznie powiększyć przestrzeń, co jest niezwykle ważne, jeśli zależy nam na komforcie korzystania z prysznica.

To rozwiązanie bardzo funkcjonalne, które bez wątpienia warto zastosować w swojej łazience. Obecnie możliwości w tym zakresie jest bardzo dużo. Ciekawą propozycją jest kabina prysznicowa walk in z odpływem liniowym, dzięki temu wnętrze będzie prezentować się nowoczesne, jednocześnie zyskamy wydzielone miejsce kąpielowe, które będzie można bez problemu utrzymać w czystości.