inwestycja Lokum Vena w centrum Wrocławia

Nowe mieszkania w centrum Wrocławia to marzenie wielu osób. Przede wszystkim wynika to z przekonania, że nowe mieszkanie jest lepsze od używanego, a wszystko przez wzgląd na to, że dokonując jego zakupu jesteśmy jego pierwszymi właścicielami. Ponadto jak wiadomo, nowe mieszkania mają inny zapach, lepiej nam się kojarzą, a remont jaki musimy w nich przeprowadzić z reguły jest dużo mniej wymagający niż w starych mieszkaniach, które były wykańczane przez poprzednich właścicieli. 

Jakie są zalety zakupu mieszkania od dewelopera?

Podstawową zaletą jest to, że mieszkanie jest po prostu nowe. Nikt w nim wcześniej nie mieszkał, nie eksploatował go. Jest to oczywiście niekwestionowany atut, ponieważ osoby, które je kupią będą pierwszymi właścicielami. Jak się okazuje wiele osób nie wyobraża sobie zakupu mieszkania, które miało już uprzednio właściciela. Bardzo często nie wynika to z żadnych racjonalnych powódek, a jedynie osobistych przekonań, do których oczywiście każdy ma prawo.

Czy warto i dlaczego warto kupować mieszkanie bezpośrednio od dewelopera?

Pierwszą zasadniczą kwestią jest uniknięcie dodatkowych kosztów, jakie jesteśmy zobowiązani ponieść w momencie korzystania z pomocy pośrednika. Taka opcja jest jak najbardziej korzystna, bo to pośrednik poszukuje za nas mieszkania, a także uczestniczy w procesie finalizacji zakupu. Nie mniej jednak taka współpraca może okazać się bardzo droga dlatego w sytuacji, kiedy nie dysponujemy odpowiednimi środkami lepiej z niej zrezygnować i postawić na samodzielne poszukiwania odpowiedniego lokum oraz podpisanie umowy z wybranym przez siebie deweloperem.