Kupując drzwi i framugę nie zawsze do kompletu otrzymamy także klamkę. Jeżeli już komplet klamek dołączony jest do takiego zestawu to klamki są zwykłe, wyglądają mało efektywnie i nie zawsze mogą pasować do wnętrza, w którym zainstalowane będą zakupione drzwi. Klamki do drzwi wewnętrznych i zewnętrznych to dzisiaj odrębny temat u niejednego producenta drzwi, okien czy parapetów.

Proponowane wzory

Ilość proponowanych wzorów klamek jest porażająca. Klamka do drzwi wewnętrznych z GoldDoor to tylko klamka do drzwi ale producenci wymyślają coraz to ciekawsze wzory klamek, które mogą idealnie wpisać się do każdego stylu wnętrza. Mamy więc klamki pasujące do stylu glamour, rustykalnego, retro, klasycznego czy nowoczesnego. Klamki mają różne szyldy i różne rozety, są złote, srebrne, matowe, błyszczące czy nawet wtapia się w nie ,małe brylanciki. Faktem jest, że bez klamki ani rusz ale jaką klamkę wybrać dzisiaj by stworzyć wrażenie spójności?

Jak wybrać odpowiednią klamkę?

Klamka to taki niewielki detal ale jednak bardzo ważny detal. Wybierając odpowiednią klamkę trzeba zwrócić uwagę na jej kształt, wygląd, design ale także na szyld. Szyld decyduje o typie danej klamki. Typ klamki jest bardzo ważny, ponieważ klamka powinna być też elementem funkcjonalnym, nie tylko dekoracyjnym. Ponadto kupując klamkę dobrze jest też zwrócić uwagę na fakt, czy klamka jest wyposażona w sprężyny. Ten komfort przyczynia się do lepszej eksploatacji klamki i powoduje, że klamka po naciśnięciu od razu wraca do swojej poprzedniej pozycji.