drzwi bezprzylgowe

Podczas aranżacji wnętrz bardzo pożądane jest połączenie minimalizmu oraz nowoczesnego charakteru. Istnieje szereg rozwiązań, których zastosowanie umożliwia osiągnięcie takiego efektu. Należy zaliczyć do nich m.in. drzwi bezprzylgowe, które są skonstruowane w taki sposób, że po ich zamontowaniu sprawiają wrażenie integralnej części ściany. Jest to bardzo popularne rozwiązanie wśród ludzi, którzy planują odświeżyć swoje wnętrze.

Jakie są charakterystyczne cechy drzwi bezprzylgowych?

Najważniejsza cecha drzwi bezprzylgowych, to zawiasy, które po zamontowaniu są zupełnie niewidoczne. Ponadto krawędź skrzydła drzwi po ich zamknięciu idealnie licuje się z ościeżnicą, co stwarza bardzo ciekawy efekt wizualny. Drzwi bezprzylgowe posiadają gładką, jednolitą powierzchnię, co sprawia, że łatwo utrzymać je w czystości. Jeśli kiedykolwiek widziałeś w czyimś domu drzwi, które na pierwszy rzut oka wyglądały jak integralna część ściany to najprawdopodobniej były to drzwi bezprzylgowe, o których mowa w tym artykule.

Zalety drzwi bezprzylgowych oraz wady

Bardzo ciekawe wrażenie estetyczne oraz szereg praktycznych zastosowań sprawiają, że drzwi bezprzylgowe z oferty sklepu Gold Door cieszą się ogromną popularnością. Po ich zamontowaniu stanowią one swego rodzaju tło dla ściany, co sprawia, że mieszkanie wygląda bardziej nowocześnie, a jednocześnie minimalistycznie.

Jednolita powierzchnia drzwi sprawia, że są one łatwe do wyczyszczenia, natomiast zamki magnetyczne, w które wyposażona jest większość drzwi bezprzylgowych rozwiązują problem uporczywego trzaskania.

Jeśli chodzi o największe wady drzwi bezprzylgowych to należy zaliczyć do nich przede wszystkim ich wysoką cenę. Zakup takich drzwi wiąże się niestety z dość dużymi wydatkami, do których należy doliczyć także koszt montażu. Bardzo trudno je bowiem odpowiednio zamontować i wyregulować samodzielnie, ze względu na swoją charakterystykę.