płytki tarasowe

Posiadanie tarasu ma sporo zalet. Przede wszystkim, dzięki niemu ma się gdzie wypocząć, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Aby jednak można było mówić o komfortowym przebywaniu na tarasie, należy starannie go wykończyć. Trzeba pamiętać między innymi o jak najstaranniejszym wyborze płytek. 

Estetyka to nie wszystko 

Zdecydowanej większości osób zależy na tym, aby płytki tarasowe były atrakcyjne pod względem wizualnym. Jest to w pełni zrozumiałe, ale nie wolno zapominać także o innych aspektach. Wybierając płytki, warto zwrócić także uwagę na to, by: 

  • Łatwo było je utrzymać w czystości
  • ich nasiąkliwość nie przekraczała 3%
  • były odpowiednio twarde i wytrzymałe 

Dla wielu osób istotna jest także cena. Osoby, którym zależy na sporych oszczędnościach, powinny przejrzeć oferty outletów z płytkami. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

płytki tarasowe

Wybierając płytki tarasowe, trzeba zwrócić uwagę także na to, czy są one wystarczająco odporne na eksploatację. Jest to szczególnie istotne, jeżeli na tarasie zamierza się umieścić ciężkie, na przykład drewniane meble wypoczynkowe. Dla wielu osób istotnym aspektem może być także antypoślizgowość płytek. Osoby, które zdecydują się na płytki antypoślizgowe, mogą liczyć na to, że uda im się uniknąć przykrych w skutkach wypadków. Przy wyborze płytek należałoby także zwrócić uwagę na to, czy są mrozoodporne. Delikatne płytki mogą bowiem ulegać uszkodzeniom mechanicznym na przykład na skutek mroźnej aury.