Nowoczesny wieszak do przedpokoju występuje w wielu rozmaitych modelach. Podejmując ostateczną decyzję o zakupie należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Najważniejsze jest to, aby zainwestować gotówkę raz, a dobrze. Zakupiony wieszak powinien dawać wiele możliwości aranżacyjnych, tak aby pasował do wnętrza nawet po zmianie elementów dekoracyjnych.

Rodzaj wieszaka

Wieszak do przedpokoju może być wiszący lub stojący. Wybór zależy wyłącznie od osobistych upodobań. Najważniejsze jest to, aby jego rozmiar był odpowiednio dobrany do wnętrza. Małe pomieszczenie jest zwykle trudniej urządzić. Ograniczona przestrzeń wymaga racjonalnego planowania. Jeśli zdecydujemy się na model stojący, to powinien być on minimalistyczny. Trzeba wziąć pod uwagę, że po zawieszeniu kurtek będzie on zajmował znacznie więcej miejsca. Wieszaki ścienne to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdym przypadku. Niektóre z nich wyglądają jak prawdziwa ozdoba ścienna, a na pierwszy rzut oka nie można określić jej przeznaczenia.

Jakość wykonania

Wieszak na ubrania powinien być wykonany z solidnych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Najważniejsze jest to, aby konstrukcja utrzymywała swoją pierwotną formę nawet w przypadku dużego obciążenia. Tworzywo, z którego został wyprodukowany wieszak powinno być ponadprzeciętnie wytrzymałe. Istotne jest to, aby wilgoć nie wpłynęła negatywnie na stan powierzchni. Dobrą opcją są wieszaki metalowe, które świetnie prezentują się w nowoczesnych pomieszczeniach, a dodatkowo są wyjątkowo trwałe.