Kompletując wyposażenie łazienek, wiele osób zastanawia się nad tym, jaki rodzaj armatury okaże się korzystnym rozwiązaniem. Podczas relaksujących kąpieli wyjątkowo istotne jest zapewnienie użytkownikom maksymalnego komfortu. Elementem, którego właściwy dobór będzie miał szczególne znaczenie może się więc okazać bateria wannowa. W tej kategorii odnaleźć można wiele różnych przedmiotów.

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najbardziej praktyczny?

Rodzaje baterii wannowych

Wśród często wybieranych rozwiązań pojawiają się:

  • popularne baterie ścienne,
  • modele wolnostojące,
  • akcesoria nawannowe.

Pierwsze spośród wymienionych montowane są w ścianach przylegających do wanny. Można odnaleźć tutaj akcesoria podtynkowe i natynkowe. W przypadku tych drugich, całość baterii jest widoczna dla użytkowników. Modele podtynkowe to wyjątkowo estetyczne rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. W ich przypadku, na powierzchni ściany umieszczona jest jedynie wylewka i mechanizm sterujący.

Jak wybrać odpowiedni model?

Bateria do wanny wolnostojąca to rozwiązanie wykorzystywane najczęściej w przypadku wanien, które nie przylegają do żadnej ze ścian. Akcesorium osadzone na statywie prezentuje się zwykle wyjątkowo okazale. Rozwiązaniem cieszącym się rosnącą popularnością jest również bateria nawannowa. Jej elementy umieszczane są zazwyczaj w specjalnych otworach na obrzeżu wanny.

Pozwala to na łatwe utrzymanie akcesoriów w czystości i doskonale komponuje się z łazienkami minimalistycznymi i nowoczesnymi. Osoby poszukujące odpowiedniego modelu powinny przede wszystkim dopasować go do swojej łazienki i posiadanej wanny. W zależności od preferencji możliwy jest zakup baterii jednouchwytowych lub dwuuchwytowych.

Szeroka gama funkcjonalnych rozwiązań umożliwi każdemu odnalezienie dopasowanych do zapotrzebowania akcesoriów.