Wybór odpowiedniego dywanu zależy przede wszystkim od naszych preferencji oraz wyposażenia wnętrza, w którym będzie on zastosowany. Dywan marmur jest idealną propozycją, która charakteryzuje się elegancją oraz ponadczasowością. Idealnie sprawdzi się do wnętrz o kompozycjach tradycyjnych, jak też tych posiadających elementy nowoczesne. Najważniejszą cechą tego typu dywanów jest zawartość specjalnych żyłek. Wykonywane są one z mieszanki poliestru lub polipropylenu. Materiały te umożliwiają długotrwałe użytkowanie. Dywany jak marmur zawierają długie, niezwykle gęste i przyjemne w dotyku włosie. Idealnie sprawdzą się w sypialni, salonie, jadalni, czy też przedpokoju. Ze względu na to, że posiadają one certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo użytkowania, nadadzą się także do pokojów dziecięcych.

Dywan marmur- jaki wybrać?

Podczas wyboru dywanu, należy kierować się przede wszystkim wnętrzem pomieszczenia, w którym ma on być wykorzystany. Dywany marmurkowe występują w wielu modelach, dzięki czemu każdy wybierze odpowiedni dla siebie. Mają one zastosowanie jako ozdoby do wnętrz tradycyjnych oraz modernistycznych.

Do tych pierwszych najczęściej wybierane są w kolorach brązu, beżu, szarości i srebra. Natomiast do bardziej nowoczesnych kompozycji proponowane są modele charakteryzujące się błyszczącą strukturą włosia.

Zawierają one najczęściej dość popularne geometryczne kształty. Bardzo dobrą opcją jest wybór dywanów w cieniowanych paletach barw, dzięki temu zabrudzenia będą mniej widoczne, niż na jednolitych kolorach. Warto zwracać uwagę nie tylko na walory estetyczne, lecz także na techniczne.

Należy wybierać taki dywan marmur, który będzie odporny na zabrudzenia, ścieranie, co umożliwi łatwe utrzymywanie czystości. Jeśli chodzi o wymiary i grubość dywanu, powinny one być odpowiednio dopasowane do danego wnętrza, tylko wtedy cała kompozycja będzie spójna. 

Dywan jak marmur dostępny na stronie https://sklepeureka.pl/dywany/marmurowe