Ślub to wydarzenie, które zapisuje się w pamięci nie tylko państwa młodych, ale i zaproszonych gości. Będąc zaproszonym gościem na przyjęcie weselne, należy się odpowiednio do niego przygotować. Ważny jest nie tylko ubiór na imprezę, ale i odpowiedni prezent. Większość współczesnych państwa młodych preferuje pieniądze w kopercie zamiast eleganckiego prezentu od serca. Mimo to wiele osób poza pieniędzmi daje młodym coś od siebie. Ciekawym i oryginalnym prezentem ślubnym są dzbanki do herbaty.

Rodzaje dzbanków do herbaty

Herbata podana w dzbanku z kubkiem jest bardzo elegancką formą. Dlatego warto, by w każdym domu dzbanek do herbaty był obecny. Dzbanki do herbaty obecnie oferowane na rynku są wykonane z wielu różnych materiałów. Na półkach sklepowych można zaobserwować dzbanki do herbaty wykonane z porcelany, szkła, metalu, żeliwa oraz tworzywa żaroodpornego. Poza różnorodnością materiału z jakiego są wykonane, dzbanki odznaczają się także kształtem i modelem. Konsument ma możliwość wyboru spośród wielu modeli, takich jak między innymi: imbryk, imbryczek dla jednej osoby z filiżanką, dzbanek z zaparzaczem.

Ile kosztują dzbanki do herbaty?

Standardowy szklany dzbanek z zaparzaczem z sitkiem bądź bez to koszt kilku złotych. Takie dzbanki o pojemności jednego litra można kupić już od 10 zł w niemalże każdym markecie lub sklepie z wyposażeniem do domu. Nieco więcej należy zapłacić za porcelanowy imbryk. Dzbanek porcelanowy z materiału niskiej jakości to koszt rzędu kilkunastu złotych, w wielu sklepach można go zakupić już od 25 zł. Nie jest to żaden wyszukany dzbanek, lecz zwykły imbryk z reguły jednokolorowy, bez zdobień czy fikuśnego kształtu. Kolejnym wartym polecenia dzbankiem jest imbryk żeliwny. Jest ich mało na rynku, gdyż przywędrowały one na półki sklepowe od naszych azjatyckich przyjaciół. Dzbanek taki można zakupić już od 50 złotych, dostępny jest tylko w dobrych sklepach z akcesoriami do kuchni i dla domu. Każdy z powyższych rodzajów dzbanków do herbaty można zakupić w jego wysokiej klasie.

Czy dzbanki do herbaty nadają się na prezent z okazji ślubu?

Dzbanki do herbaty (zobacz) mogą stanowić elegancki prezent dla młodych. Mowa tu nie o zwykłym dzbanku, lecz o wysokiej klasy produkcie, za który konsument musi zapłacić znacznie więcej, niż za standardowy imbryk o średniej klasie jakości. Im wyższej jakości materiał wykonania, tym taki dzbanek jest droższy. Do tego na cenę składa się nie tylko jakość, ale i kształt imbryka oraz sposób jego zdobienia. Im kształt jest bardziej wyszukany, oryginalny, tym taki dzbanek jest droższy. Dzbanek do herbaty wykonany z porcelany polskiej produkcji, zdobiony własnoręcznie, a nie maszynowo to koszt rzędu od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku set. Dzbanki takie z reguły sprzedawane są w zestawie z filiżankami, spodkami, cukiernicą i mlecznikiem. Taki gotowy serwis do herbaty i kawy to koszt rzędu koło 200 złotych – idealnie nadaje się na prezent dla Państwa młodych z okazji ich święta.