plakat komiksowy

Plakat komiksowy to coś więcej niż tylko kadr wycięty z komiksu, z charakterystycznym dymkiem i wyrazem onomatopeicznym jak: Boom, Splash lub Bang. Plakat z komiksu to sztuka współczesna, efekt pracy artystów, który z powodzeniem można wykorzystać jako element dekoracyjny w dobrym stylu.

Plakat komiks może być cennym nabytkiem dla wielbicieli komiksu, z sentymentem powracających do historyjek obrazkowych, na których się wychowali, ale nie tylko. Odpowiednio dobrany plakat może stanowić ciekawy akcent dopełniający wystrój każdego pomieszczenia, nadający mu charakteru.

Rodzaje plakatów z komiksu

Plakat komiksowy, taki jak tutaj, może być kolorowy lub czarno-biały. Może przedstawiać superbohaterów z bajek lub wielkich produkcji filmowych z uniwersum Marvela jak Batman, Superman czy Spiderman, lub zwykłych śmiertelników. Może być na nim pokazany jeden kadr, cała historyjka lub tylko same napisy.

Jaki plakat, do jakiego pomieszczenia?

– w pokoju dziecięcym świetnie sprawdzi się plakat z elementami komiksu z bajek jak np. Kajko i Kokosz, Kaczor Donald, Asteriks;

– w pokoju młodzieżowym odpowiedni będą bohaterowie Marvela, Star Wars, czy z japońskich komiksów manga;

– w salonie np. w nawiązaniu do powrotu w aranżacji wnętrz Retro, świetnie uzupełni wystrój starannie wyszukany plakat w stylu pop art;

Plakat komiks sprawdzi się także w innych pomieszczeniach, takich jak sypialnia, hol czy łazienka.

Aktualnie dostępne w sprzedaży plakaty komiksowe są najczęściej wydrukami wysokiej jakości, zabezpieczone przed wyblaknięciem. Drukowane są w różnych rozmiarach, od małych do bardzo dużych. Zależnie od potrzeb plakat można umieścić w ramie lub za szkłem. Można go powiesić na ścianie lub postawić na podłodze i tylko oprzeć o ścianę.