fajna frytkownica

Domowe frytki to pyszna przekąska, która stanowi świetne urozmaicenie. Profesjonalna frytkownica sprawi , że ich przyrządzenie będzie o wiele szybsze i prostsze. Na rynku można znaleźć ogromną ilość rozmaitych modeli. Są one oferowane przez wielu producentów. Podczas wyboru odpowiedniego urządzenia należy więc zwrócić uwagę na wiele czynników. Istotne jest to, aby było ono niezawodne, żywotnie, a także wygodne w obsłudze.

Rodzaj frytkownicy

Frytkownice występują w kilku różnych rodzajach. Standardowym typem urządzenia są frytkownice olejowe. Są one najpowszechniej spotykane, a zarazem najtańsze. To dobry wybór dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużego budżetu. Można wyróżnić zarówno domowe, jak i profesjonalne modele, które mają większą pojemność, jednak zajmują sporą ilość przestrzeni.

fajna frytkownica

Frytkownice do zabudowy są relatywnie rzadko spotykane. Wybierane są one zwykle przez prawdziwych miłośników tego dania. Taki sprzęt nie wpłynie negatywnie na aranżację pomieszczenia. Urządzenie zwykle jest na stale wbudowane w blat znajdujące się obok płyty grzewczej. Wszystko jednak zależy od specyfikacji wybranego modelu. Kolejnym rodzajem sprzętu są frytkownice beztłuszczowe. Dzięki nim frytki nie będą nasączone olejem, a tym samym będą zdrowsze. Ich przyrządzenie wymaga zwykle odrobiny tłuszczu. Zwykle jest to jedynie łyżeczka oleju. Ostatni rodzaj frytkownic to metalowy kosz wkładany do zwykłego garnka. Nie jest to jednak zbyt wygodna opcja.

Pojemność urządzania

Wybierając frytkownice należy zwrócić uwagę na jej pojemność. Osoby posiadające dużą rodzinę powinny postawić na duży model, dzięki któremu można przyrządzić sporą ilość frytek. Nie ma konieczności ich smażenia w kilku partiach, co jest bardzo komfortowe.

Trzeba liczyć się z tym, że im większa pojemność frytkownicy, tym wyższy pobór mocy. Przekłada się to na rachunki za energię. Duży sprzęt kompletnie nie opłaca się podczas przygotowywania jednej lub dwóch porcji. Minimalna pojemność zwykle znajduje się na poziomie około 0,2 kg.