drapak dla kota

Koty często ostrzą swoje pazury na wszystkim, co znajduje się pod ich łapami. Całkowite oduczenie się od tego nawyku nie zadziała, ale istnieje pewna kompromisowa opcja — można nauczyć kota korzystania z drapaka.

Przed zakupem drapaka należy zdecydować, jakiej wielkości produkt będzie pasował do mieszkania. 

Rozmiar

Koty lubią się wspinać, więc nie bój się kupić wysokiego drapaka. Istnieje duży zakres do wyboru, więc można dostać jeden, który będzie pasował do określonego pokoju. Niektóre z nich są duże i szerokie jak zestawy zabawowe, podczas gdy inne są kompaktowe i filigranowe. Należy zwrócić uwagę na wysokość i szerokość. Ogólnie rzecz biorąc, zwierzęta stoją tylnymi łapami i aktywnie ostrzą pazury na przednich łapach. W związku z tym wąski lub mały drapak dla kota będzie niewygodny.

Przy zakupie drapaka należy wziąć pod uwagę rasę i wielkość swojego zwierzęcia. Nie powinien być niewymiarowy ani posiadać tuneli, do których kot nie będzie mógł się dostać. W przeciwnym razie kot nie będzie czuł się komfortowo, ostrząc swoje pazury i nie będzie używał produktu zgodnie z jego przeznaczeniem. Najlepiej, gdy drapak dla kota (https://www.e-sas.pl/zielonydom/zoologia/pies-i-kot/drapaki) jest większy niż kot.

Materiał

Należy wybrać materiał, który nie powoduje porażenia prądem, jest hipoalergiczny i ma niewielką ilość włókien. Materiał ten nie jest szkodliwy dla zdrowia kota i nie pozostawia śmieci po ostrzeniu pazurów. Najlepiej kupić drapaki dla kota wykonane z drewna lub miękkiej tektury. Płyta wiórowa jest zbyt twarda i kot może się zranić. Drewno będzie trwać znacznie dłużej.

Rama może być wykonana z następujących materiałów:

drapak dla kota
  • Całe naturalne drewno.
  • Płyty wiórowe i pilśniowe.
  • Tektura.

Do pokrycia ramy używane są różne materiały:

  • Wykładzina.
  • Lina.
  • Sztuczne futro lub tkanina.
  • Tkanina sizalowa.