producent łóżek

Światowy rynek mebli odnotował ogromny wzrost, co doprowadziło do osiągnięcia dużych zysków przez 10 największych producentów mebli – liderów branży w 2021 roku. Oczekuje się, że do 2024 roku udział w globalnym rynku mebli wzrośnie do 472,3 mln dolarów.

Największym czynnikiem wzrostu rynku jest silny popyt ze strony młodego pokolenia. Rosnąca popularność detalistów internetowych jest kolejnym czynnikiem przyczyniającym się w ogromnym stopniu do wzrostu globalnego rynku mebli w tym łóżek.

Rosnący popyt na łóżka do domu wciąż podbija rynek i wiodące marki zdają sobie z tego sprawę. Trzech największych producentów mebli wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i rynku, oferując meble wielofunkcyjne. Ma wiele zalet, takich jak maksymalna przestrzeń do przechowywania, stylowy design i innowacyjne kompaktowe projekty. Niewątpliwie te czynniki wpływają na wzrost i sukces światowych producentów mebli.

Meble mogą być luksusowe, jak również niedrogie i praktyczne. Obecnie istnieją segmenty dla wszystkich rodzajów mebli, w tym producentów mebli do salonu, mebli do sypialni, marek mebli biurowych i outdoorowych, a także marek mebli premium, które całkowicie zdominowały rynek globalny.

Główne trendy w branży meblarskiej

  • Topowe marki meblowe oferują teraz swoje produkty obok produktów do majsterkowania .
  • Meble w przystępnej cenie to jeden z największych produktów napędzających wzrost rynku.
  • Rosnącym trendem wśród kupujących jest kupowanie artykułów wyposażenia domu . Oczywiście to dodatkowo wpływa na sprzedaż mebli na całym świecie.
  • Sektor mieszkaniowy stał się głównym konsumentem mebli, odpowiadając za dwie trzecie całkowitej sprzedaży.
  • Liczba rodzin wzrosła o około 11,6% w stosunku do roku poprzedniego.

Top 3 światowych producentów mebli w 2021 roku

3 najlepsze światowe marki mebli na rok 2021 zdominowało rynek od dziesięcioleci. To lista najlepszych producentów mebli na świecie. 

Ikea – producent łóżek i do sypialni to jedna z największych marek meblowych w 2020 roku. Jest producentem i dostawcą gotowych do montażu mebli, a także różnego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego i artykułów dekoracyjnych.

Ikea została założona przez Ingvara Kamprada 76 lat temu, ze swoim pierwszym sklepem w małym miasteczku Elmhult w prowincji Småland. Ikea ma teraz siedzibę główną w Delft w Holandii i posiada 433 punkty sprzedaży detalicznej w 52 krajach.

2. Ashley HomeStore

Ashley HomeStore to amerykańska sieć sklepów meblowych i producent mebli. Została założona 23 lata temu w 1997 roku w Anchorage na Alasce w USA. Siedziba główna Ashley HomeStore znajduje się w Brandon na Florydzie w USA.

3. Kartell

Trzecie miejsce na liście najlepszych marek meblowych zajmuje producent łóżek Interbeds www.interbeds.com/pl. Jest to firma zajmująca się produkcją i sprzedażą nowoczesnych łóżek dziecięcych i młodzieżowych.