Wakacje sprzyjają czytelnictwu. Więcej wolnego czasu. Długie, słoneczne dni. To wszystko sprawia, że obroty księgarni wzrastają. Wyjazdy wakacyjne czy nawet dojazdy do pracy wiążą się jednak z pewnymi utrudnieniami dla moli książkowych. Dotyczą one ograniczonego miejsca w bagażu podręcznym. Ktoś, kto czyta szybko, musi albo dźwigać obszerne wydania papierowe albo wykupić abonament w wypożyczalni internetowej. Wypada wiedzieć więc, na czym to polega.

Banalnie prosty dostęp do książek online

W dobrych serwisach czytelniczych rejestracja jest maksymalnie uproszczona. Wystarczy podać podstawowe dane oraz powiązać z kontem sposób płatności. Warto zdecydować się na bibliotekę internetową, która daje możliwość darmowego wypróbowania jej działania przynajmniej przez tydzień.

E-booki https://www.ibuk.pl/ można przeglądać na wszystkich urządzeniach multimedialnych. Od komputerów stacjonarnych po smartfony. Jest to niezwykle wygodne i daje pełną swobodę oraz maksymalną elastyczność. Tym bardziej że progres zapisuje się w chmurze, więc lekturę każdej książki online rozpoczętą na laptopie da się płynnie kontynuować np. w podróży na telefonie,.

Najtańsze rozwiązanie, jakie tylko można sobie wyobrazić

Ceny wydań papierowych, jeśli chodzi o beletrystykę wahają się w przedziale 35-45 zł. W przypadku ebooków jest średnio o 10-15 zł taniej. Osoby, które czytają dużo albo potrzebują dostępu do wielu źródeł np. naukowych jednocześnie, musiałyby liczyć się z ponoszeniem znacznych wydatków. Ewentualnie zdać się na łaskę i niełaskę tradycyjnych bibliotek, w których najczęściej są spore braki.

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla nich jest więc wykupienie abonamentu na książki online. Dzięki temu zyskają dostęp do nawet kilkudziesięciu tysięcy wydań – w najlepszych księgarniach internetowych. Często do wyboru jest kilka rodzajów subskrypcji.

Serwisy przeważnie promują tych, którzy czytają najwięcej. W ich przypadku cena za pojedynczy ebook spada poniżej 3 zł. Oznacza to oszczędność ponad 90% w stosunku do kupowania książek w sposób tradycyjny.