Kuchenki mikrofalowe to z pewnością jedne z najpopularniejszych urządzeń na rynku, które kupuje się do kuchni. Uwielbiane są za szybkość działania, liczne dodatkowe funkcje oraz co najważniejsze, niezwykle prostą obsługę. Jakimi zatem cechami musi się takie urządzenie charakteryzować, gdy kupuje się domową mikrofalówkę?

Podstawowe parametry mikrofalówek

Kuchenki mikrofalowe są stosunkowo prostymi urządzeniami. Z racji tego, że ich główną funkcją jest podgrzewanie potraw, najważniejszą cechą charakterystyczną ich jest posiadana przez nie moc. Moc maksymalna określa to, jak dużo jej pobierają z sieci elektrycznej, lecz przekłada się na szybkość podgrzewania jedzenia. Inną bardzo istotną sprawą jest wielkość mikrofalówki. Chodzi dokładnie o to, jak dużą porcję jedzenia można za jednym razem w niej podgrzać. Im większa, tym oczywiście lepiej, lecz wybierając konkretną jej wielkość, trzeba mieć jeszcze na uwadze to, jak wiele miejsca będzie się miało na nią w kuchni. Może się bowiem okazać, że choć kupi się model praktyczny i wygodny z powodu dużej ilości miejsca w środku, to jednak okaże się on zbyt duży do posiadanej kuchni.

Funkcje dodatkowe

Choć kuchenka mikrofalowa używana jest przede wszystkim do podgrzewania potraw, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogła to robić na kilka sposobów, w tym nawet je grillować. Funkcja grilla jest jedną z ciekawszych propozycji przygotowanych przez producentów tych urządzeń. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli się wybierze jeden z modeli ją posiadający, warto zainteresować się grillem kwarcowym, który, choć jest droższy, to jednak znacznie wygodniejszy w używaniu oraz skuteczniejszy w działaniu.

Inną ciekawą funkcją jest termoobieg, który zamienia kupioną mikrofalówkę w mały piekarnik. Jest to szczególnie przydatna funkcja w przypadku posiadania małej kuchni, w której ilość urządzeń jest mocno ograniczona. Zawarcie w jednym, niewielkim sprzęcie zarówno mikrofalówki oraz piekarnia, będzie z pewnością bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Oferta sprzedażowa: kuchenki mikrofalowe sklep Sferis.pl.