Projekt stodoła - to zalążek domu wielkiego jak stodoła

Projekt stodoła to zalążek domu wielkiego jak stodoła ale pełnego już modernistycznych rozwiązań. Nowoczesna, mieszkalna stodoła charakteryzuje się bardzo ciekawymi rozwiązaniami w kwestii elewacji budynku i wnętrza, które na ogół ma ogromne rozmiary.
Projekt stodoła gwarantuje cudownie rozplanowany układ wnętrz i możliwość ciekawej ich aranżacji.

Czym jest stodoła?

Zgodnie z nazwą budynek ma przypominać wielką, wiejską stodołę. Tak też jest, bryła budynku, zbudowanego według projektu stodoła jest prosta, wielka i ma najczęściej dwuspadowy dach. Takie domy składają się najczęściej z jednej kondygnacji lub dwóch z poddaszem użytkowym. Jest to po prosty prosty dom, o ciekawej elewacji i bardzo niesamowitym wnętrzu.

Charakterystyczne cechy domu w typie stodoła

Dom w typie stodoła charakteryzuje się kilkoma podstawowymi cechami, które są podstawą każdego projektu stodoła. Przede wszystkim posiada dwuspadowy dach bez okapu, ma bardzo duże przeszklenia, jego elewacja wykończona jest naturalnymi materiałami, zastosowana architektura w jego budowie jest minimalistyczna. Budynek ma bardzo przestronne i wysokie wnętrza oraz w jego budowie zastosowano energooszczędne rozwiązania.

Tradycja w stylu nowoczesnym

Projekt stodoła proponuje budowę domów tradycyjnych, jednak ta tradycja budowana i tworzona jest w dzisiejszych czasach. Przez ten fakt domy mają wiele rozwiązań nowoczesnych i budowane są już zgodnie z regułami modernistycznej architektury. Stodoła to tradycja ale dzisiaj jest to już unowocześniona tradycja. Stąd piękne elewacje, w których dopatrzeć można się prostoty ale i bardzo ciekawych architektonicznych rozwiązań. Wielkie, przeszklone przestrzenie, na tejże elewacji, dzięki którym dom zyskuje wiele światła a domownicy możliwość zaprzyjaźnienia się z przyrodą. Super nowoczesne wnętrze, gdzie większość pokoi to odkryte i niezabudowane powierzchnie.

Stodoła jest tutaj tylko podstawą i bryłą, która na zewnątrz jest bardzo prosta ale przy tym niezwykle elegancka. Taka stodoła kryje niesamowicie nowoczesne wnętrza.