Oświetlenie LED do warsztatu

Na rynku dostępne są różne rodzaje taśm LED, jedną z najpopularniejszych jest taśma ledowa RGB.

Taśma LED RGB zbudowana jest z trzech diod R-Red-czerwona, G-green-zielona, B-blue-niebieska. Dzięki tym trzem barwom otrzymać można dowolną barwę światła.

Zastosowanie i montaż taśm LED RGB

Diody RGB są doskonałym rozwiązaniem, jeśli lubimy często zmieniać wygląd swoich pomieszczeń. Umożliwiają one zmianę wystroju wnętrza za pomocą zmiany koloru światła.

Taśma ledowa RGB jest prosta w montażu i pozwala na tworzenie wyjątkowych efektów oświetleniowych. Doskonale nadaje się do oświetlenia różnego kształtu konstrukcji, a także długich korytarzy.
Żeby zamontować taśmę LED potrzebny będzie zasilacz oraz sterownik LED, który montuje się pomiędzy taśmą LED a zasilaczem.

Rodzaje taśmy LED RGB

Taśmy LED mają diodę 5050 lub 5060. Różnią się one skalą szczelności IP, która występuje w dwóch wariantach:

– IP20- to standardowa kolorowa taśma ledowa, niemająca górnego pokrycia. Nadaje się ona do miejsc, gdzie jest swobodny obieg powietrza, który pozwala na prawidłowe odprowadzanie ciepła i umożliwia długotrwałe użytkowanie taśmy LED.

Oświetlenie LED do warsztatu

– IP65- dioda ta jest odporna na wilgoć i kurz. Jest zabezpieczona od góry silikonem. Można ją czyścić bez obaw o jej uszkodzenie.

Budowa diody w taśmie LED

Dioda ledowa w taśmie RGB zbudowana jest z trzech czipów, które umożliwiają świecenie listwy LED w dowolnym kolorze. Aby otrzymać barwę światła jaką chcemy potrzebny jest kontroler, który pozwala na sterowanie diodami.