Dlaczego warto zainwestować w lamele drewniane?

Korzystnym i opłacalnym posunięciem jest takie zaprojektowanie wystroju wnętrza, by nie trzeba było za rok wszystkiego zmieniać z uwagi na powstałe zniszczenia. Do rozwiązań trwałych i zarazem bardzo estetycznych zaliczyć można lamele drewniane pionowe – rodzaj paneli, które służą do całkowitego pokrycia ścian w pomieszczeniu.

Inwestycja w wybrane panele

Tego typu rozwiązanie sprawdza się w mieszkaniach dużo bardziej niż kiedyś praktykowane panele – te prezentują się dużo ładniej i są montowane z wysoką dbałością o każdy szczegół. Pasują do pomieszczeń w nowoczesnym stylu, mogą też być zestawione z innymi elementami wystroju z drewna, metalu, szkła lub tworzywa sztucznego. Z uwagi na trwałość i niezbyt skomplikowany montaż nadają się do często użytkowanych pokoi, takich jak pokoje dziecięce. Zapewniają pewną izolację wnętrza pod względem dźwięku i temperatury. Wygłuszenie jest delikatne, ale rozpatrywane raczej pozytywnie.

lamele na ścianie

Do czego pasują lamele?

Jest dużo możliwości doposażenia wnętrza, w którym umieszczone będą lamele na ścianie. Rozwiązanie ma ekologiczny, nowoczesny charakter i może stanowić tło do takiej samej aranżacji. Z uwagi na uniwersalność sprawdzi się jednak w połączeniu z wieloma innymi stylami. Warto dobrać pasujący odcień paneli, zwłaszcza jeśli kładzie się je w już „gotowym” mieszkaniu. Wtedy skomponowanie całości jest łatwiejsze i przynosi bardziej zadowalające rezultaty. Wybór lameli w obecnych czasach sprowadza się do zainteresowania konkretną pozycją z katalogu, stąd przed podjęciem decyzji można rozważać bardzo różne opcje.