styl_skandynawski

Meble skandynawskie dominują w nowoczesnych mieszkaniach już od kilkunastu lat. Do dnia dzisiejszego cieszą się one ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.Styl norweski jest minimalistyczny, a zarazem efektowny. Dodatkowym plusem jest to, że daje on ogromną ilość możliwości aranżacyjnych. Podczas urządzania mieszkania ciężko popełnić błąd. 

Ponadczasowe wzornictwo

Skandynawskie meble charakteryzują się prostą formą oraz stonowaną kolorystyką. To właśnie dzięki temu są to meble tak chętnie wybierane. Bez trudu można wpasować je w niemal każde wnętrze. Sporym atutem jest fakt, że taki design pozwala poszaleć z dodatkami. Wystarczy jedynie zmienić elementy wystroju, aby wnętrze zyskało unikatowego wyrazu. W przypadku standardowych zwykle są większe ograniczenia, jeśli chodzi o dekoracje. Meble w stylu skandynawskim to inwestycja na długie lata.

Przestronne wnętrza

Decydując się na zakup mebli w stylu norweskim można mieć gwarancję, że dzięki nim pomieszczenie nabierze przestronności. Takie wnętrza zawsze wydają się optycznie większe, co jest szczególnie istotne w przypadku niewielkich mieszkań. Meble w opisywanym stylu to przede wszystkim jasne kolory, czyli biel, beż, szary, pastele. To również rozświetlenie poprzez połysk np. lakierowane powierzchnie, czy też szkło. Światło odgrywa tutaj bardzo ważną rolę – właśnie dlatego półki, czy też komody często ozdabiane są ledowymi punktami świetlnymi.