Ciekawostką w ostatnich sezonach są krzesła z kołatką. Krzesła tego typu utożsamiane są ze stylem nowojorskim, który powoli wypiera w Polsce wszechobecny styl skandynawski. Krzesła z kołatką mają obicie zarówno na oparciu, jak i na siedzisku. Z tyłu mają ozdobną kołatkę, za którą można pociągnąć krzesło. Taki model doskonale odnajdzie się we wnętrzach utrzymanych w stylu prowansalskim oraz klasycznym. Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na krzesło z kołatką, ważne jest, aby miało ono odpowiedni kolor: na pewno odpadają tutaj obicia w krzykliwych barwach. Zdecydowanie poleca się biel, złamaną biel, écru, szarość lub antracyt.

Pikowane krzesła


Pikowane krzesła od mebletkaniny.pl to modele odnajdujące się we wnętrzach glamour oraz we wnętrzach stylizowanych na nowoczesne. Czasami mogą dobrze zagrać również w stylu marynistycznym, jednak tutaj trzeba uważać. Na pewno są praktyczne o tyle, że pokrowiec nie będzie się w nich tak łatwo odkształcał i długo nie zrobi się z niego naleśnik. Najlepiej wyglądają krzesła pikowane, które mają drewniane nogi. Wśród krzeseł pikowanych mamy do wyboru te, które mają proste przeszycia, jak i te, które są pikowane punktowo, za pomocą przyczepnych guzików.

Krzesła metalowe


Krzesła metalowe, mimo że na pierwszy rzut oka wydają się bardzo niewygodne, wyglądają pięknie. Jeśli chodzi o względy praktyczne – podobno nie jest tak źle, czyli szybko staja się ulubionymi siedziskami, zwłaszcza jeśli dodamy do nich ocieplające poduszki. Krzesła metalowe sprawdzają się w industrialnych wnętrzach, typu loft, ale można je latem wynosić także do ogrodu. Krzesła metalowe doskonale grają swoją rolę we wnętrzach w stylu prowansalskich, w zestawieniu z płytkami ceramicznymi na podłodze.