żarówki led

Żarówki klasyczne były kiedyś powszechne i raczej mało, kto jeszcze na przykład w roku dwutysięcznym przewidywał, że w roku 2020-stym ich widok będzie czymś egzotycznym, a one same zostaną sprowadzone do oświetlenia specjalnego zastosowania. Zastanówmy się, w czym żarówki LED, są lepsze od klasycznych żarówek żarowych. 

Energooszczędność

Żarówki LED najprawdopodobniej i tak wyparłyby żarówki klasyczne z rynku, ale na pewno nie zrobiłyby tego w takim tempie, gdyby nie ich energooszczędność. Oczywiście politycy i regulacje unijne w wielu kwestiach sprawiły, że w ciągu dosłownie jednego roku, z opcjonalnego źródła światła, stały się podstawowym źródłem światła. Jak wspomniano energooszczędność miała tutaj olbrzymie znaczenie. 

Długi czas działania

Żarówki LED mogą działać zdecydowanie dłużej od ich poprzedników. Według specyfikacji z większości opakowań, możemy wysnuć wniosek, że żarówka eksploatowana w standardowy sposób, najprawdopodobniej będzie świecić około 4-6 lat. Dodatkowo na żarówkę LED mamy najczęściej minimum dwuletnią gwarancję, dzięki czemu jeśli zepsuje się w tym czasie, to niemal na bank dostaniemy zwrot gotówki. 

żarówki led

Brak emisji ciepła

Żarówki LED prawie nie emitują ciepła, a na pewno w porównaniu do żarówek klasycznych jest to różnica kolosalna. Dzięki temu LED-y znajdują zastosowanie w takich miejscach, w których zwykłe żarówki nie nadają się chociażby z tego powodu, że wydzielają bardzo duże ilości ciepła, które mogłoby zniszczyć sąsiadujące materiały, lub wręcz przyczynić się do zapłonu.