stolik ogrodowy

Wypoczynek na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na organizm człowieka. Możliwość spędzenia czasu we własnym ogrodzie, na tarasie lub balkonie jest w stanie poprawić humor. Jeżeli tylko ktoś ma kawałek wolnego, dostępnego miejsca, może pomyśleć o tym, aby postawić tam stół, który na pewno będzie wielokrotnie wykorzystywany. Najczęściej wybór pada na stół drewniany lub plastikowy.

Drewniany stół na ogrodzie

Z czym kojarzą się drewniane stoły ogrodowe? Z naturą, czyli z tym, czego na ogrodzie nie brakuje. Nic więc dziwnego, że jest to tak doskonała propozycja na świeże powietrze. Wiele osób docenia to, że wykonane są one z solidnego, ciężkiego drewna. Może ich przestawienie nie jest łatwe i potrzebnych jest do tego więcej osób, ale dzięki temu są one w stanie poradzić z silnymi podmuchami wiatru. Odpowiednio zakonserwowane są w stanie poradzić sobie przez długi czas na świeżym powietrzu, bez konieczności ustawiania ich pod zadaszeniem. Do takiego stołu można wybrać krzesła drewniane lub też wygodne ławeczki dla większej ilości osób.

Plastikowy stół na ogrodzie

meble do ogrodu zestawPlastikowe stoły ogrodowe wybierane są tak chętnie, ponieważ ich cena zakupu jest bardzo niska. W porównaniu do drewna, które jest drogie. Stoły są lekkie, dlatego też nie ma problemu z ich ewentualnym przestawieniem z miejsca na miejsce. Do tego dostępne są w różnych kolorach – co na pewno ucieszy bardziej wymagające osoby. Należy jednak pamiętać o tym, aby w przypadku porywistych wiatrów, meble schować. Jeżeli chodzi o ich przechowywanie, nikt nie powinien mieć problemu, ponieważ są one najczęściej dostępne w formacie składanym. Są odporne m.in. na opady atmosferyczne.

Szeroki wybór mebli do ogrodu w tym stoły ogrodowe znaleźć można w sklepie Focusgarden, gdzie znajdziemy również zestawy.