meble ogrodowe

Dzisiejszy rynek mebli ogrodowych oferuje różnorodność wzorów, rozmiarów, kształtów i materiałów.

O meblach do ogrodu

Na meble ogrodowe jest duży popyt ze względu na ich praktyczność i komfort. Materiał jest wszechstronny i różnorodny w projektowaniu. Meble rattanowe wyglądają elegancko, solidnie i drogo, dlatego do ich produkcji używa się materiałów naturalnych, sztucznych i tworzyw sztucznych:

  • Stoły i krzesła;
  • Fotele i sofy;
  • Leżaki do opalania;
  • Pachołki, funkcjonalne stoliki barowe i tak dalej.

Stoły i krzesła wykonywane są najczęściej z małych prętów i grubych kijów o różnych sposobach tkania – otwartym, zamkniętym i jodełkowym. Materiały uzupełniające, takie jak metal, skóra i tekstylia są wykorzystywane przez producentów jako dekoracja. Ciekawe propozycje mebli ogrodowych ma sklep online E-sas.

meble ogrodowe

Zalety mebli z naturalnego rattanu

Produkty wiklinowe wykonane z naturalnego rattanu są bardzo piękne – wyglądają drogo i są materiałem nietoksycznym i przyjaznym dla środowiska. Rattanowa palma jest bardzo elastyczna i trwała, dlatego przedmioty wykonane z naturalnego surowca wytrzymują każdy ciężar i mogą przetrwać ponad 10 lat, ale są bardzo wymagające w pielęgnacji.

Wady tego typu mebli rattanowych to nie tylko wysoki koszt, ale także niestabilność na wilgoć i słońce. Pod wpływem ulewnego deszczu produkty wykonane z naturalnych surowców całkowicie nasiąkają, wchłaniając ciecz, a pod wpływem palącego słońca wiklina staje się luźna, łączniki słabe, co z czasem prowadzi do wysuszenia i pęknięć mebli. Aby zapobiec wysychaniu naturalnego rattanu, konieczne jest okresowe przecieranie go wilgotną gąbką.

Sztuczny rattan

Oprócz naturalnych surowców często stosuje się także sztuczny rattan. Bardzo dobrze sprawdzone produkty wykonane z rattanu sztucznego (polimerowego). Zalety mebli rattanowych wykonanych z włókien syntetycznych to lekkość i niezawodność. Takie meble można przenosić z miejsca na miejsce bez większego wysiłku.