https://www.e-sas.pl/skrzynki-na-listy

Listonosz coraz rzadziej wchodzi do domów adresatów listów i innych przesyłek. Większość nadawanych małych paczek i listów wkłada do skrzynek na ogrodzenie, furtkę lub w pobliżu wejść do bloków wielorodzinnych. Dzięki skrzynkom na listy na furtkach lub ogrodzeniach poczta szybciej dostarcza przesyłki i jednocześnie ogranicza liczbę ich zwrotów. List można pozostawić nawet pod nieobecność odbiorcy.

Co daje skrzynka na listy na furtce?

Skrzynka na listy na furtce ułatwia odbieranie poczty. Większość domów i mieszkań pozostaje pustych w godzinach pracy listonosza, przez co coraz więcej listów wraca do placówki pocztowej. Skrzynka na pocztę umożliwia bezpieczne przechowanie przesyłek do czasu powrotu domowników. Listonosz nie musi zabierać przesyłek z powrotem, a w razie potrzeby może pozostawić awizo w suchych miejscu.

Montaż skrzynki na listy na grodzeniu jest prosty. Nie wymaga wiercenia otworów i modernizowania płotu. Wystarczy założyć skrzynkę na specjalnych zaczepach i przykręcić ich śruby, by zabezpieczyć ją przed spadnięciem lub kradzieżą.

https://www.e-sas.pl/skrzynki-na-listy

Jakie cechy powinna mieć skrzynka na pocztę na ogrodzenie?

Skrzynka umieszczona na płocie jest narażona na negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Aby uniknąć jej uszkodzeń, powinna być wykonana z materiału:

  • odpornego na zniekształcenia z powodu nagrzewania i wahań temperatur,
  • niepodatnego na korozję,
  • trudnego do sforsowania w celu kradzieży ważnej poczty.

Skrzynka na listy na ogrodzenie zawsze powinna być zamykana na kluczyk. Dzięki niemu utrudnia się uzyskanie dostępu do prywatnej korespondencji niepowołanym osobom i zyskuje się więcej prywatności.