Stolik-szklany-kwadratowy-SEL-stelaz-srebrny

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się szklane stoliki kawowe. Są doskonałym dopełnieniem takich pomieszczeń, jak sypialnia lub salon.

Zakup stolika kawowego

Warto zwrócić uwagę na fakt, że można je wykorzystać jako stoliki nocne lub stoliki kawowe. Jest to też dobre miejsce na książki oraz lampkę nocną. Należy pamiętać, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup większej ławy do salonu. W takiej sytuacji ciekawą alternatywą może być stolik kawowy szklany. Wybór szklanych stolików jest naprawdę bardzo duży, dlatego każdy bez większych problemów może znaleźć coś dla siebie. Dużym uznaniem cieszą się także szklane stoliki kawowe z półką, na której można położyć drobiazgi podręczne. Bez dwóch zdań największą zaletą szklanych stolików kawowych jest ich funkcjonalność. Należy jednak pamiętać, że powinny się także świetnie prezentować pod względem wizualnym.

Wybór stolika

Jeżeli chodzi o kolorystykę to muszą być oczywiście dopasowane do reszty aranżacji. Blat jest wyprodukowany ze szkła, natomiast nogi wykonuje się z drewna lub stali. Nogi stolika muszą być bardzo wytrzymałe, żeby mogły utrzymać ciężar blatu. Warte uwagi są także stoliki pomocnicze z półką podblatową oraz jednym blatem. Dostępne są także stoliki kawowe wykonane w całości ze szkła. Niektóre stoliki posiadają także kółka, dzięki czemu łatwiej jest je transportować. Stoliki kawowe dostępne są w wielu stylach meblarskich, dlatego wybór odpowiedniego modelu jest znacząco ułatwiony. Warte wyróżnienia są zwłaszcza stoliki w stylu glamour, które powinny przypaść do gustu miłośnikom mebli bogato zdobionych. Stoliki kawowe skandynawskie posiadają długie i smukłe nogi.