Wysokie stojące lustro stanowi ciekawy element aranżacyjny, jest też stosunkowo tanim elementem wyposażenia wnętrz, który dodatkowo daje efekt wow. Warto więc znaleźć swój ulubiony model, by w szybki sposób optycznie powiększyć pomieszczenie.

Wysokie stojące lustro do sypialni

Lustro stojące w sypialni to zazwyczaj bardzo efektowna dekoracja, wiele osób stawia też wysokie stojące lustro (tutaj) po to, by optycznie powiększyć pomieszczenie. Często też w sypialni ląduje lustro, które jest przedłużeniem garderoby bezpośrednio przylegającej do sypialni. Pomimo tego, że wysokie stojące lustro jest bardzo dekoracyjne i pięknie się prezentuje, to należy wybierać je z rozwagą, tak aby rama lustra pasowała do mebli i dodatków w sypialni.

Lustro do sypialni w stylu skandynawskim

Jeżeli nasza sypialnia jest zaaranżowana w stylu skandynawskim to tu doskonale sprawdzi się wysokie stojące lustro z ramą z drewna. To chyba najbardziej charakterystyczne element tego stylu, a takie lustro doda też optycznego powiększenia pomieszczenia, przy czym też nie będzie bardzo rzucać się w oczy. Kiedy z kolei w sypialni dominuje styl prowansalski, wówczas warto postawić na lustro w dekoracyjnej, drewnianej ramie pomalowanej na kolor biały. W przypadku dużych pomieszczeń z powodzeniem możemy postawić na lustra w kolorowych ramach, w tym nawet tych czarnych. Warto jednak z rozwagą dobierać tego typu dodatki, by nadmiernie nie przeładować danego pomieszczenia.